Szymon Hołownia, jeden z najbardziej zaskakujących kandydatów w tegorocznych wyborach na prezydenta RP, właśnie rozpoczyna swoją kampanię. W najbliższym czasie w 16 województwach otwarte zostaną jego biura wyborcze. Sam Hołownia odwiedzi Szczecin już w najbliższą środę, 19 lutego. Będzie zbierać podpisy na placu Pawła Adamowicza.

Hołownia będzie zbierać podpisy w Szczecinie

Otwarcie regionalnego biura „Ekipy Szymona” w Szczecinie zaplanowano w najbliższą środę o godzinie 18:00. Wcześniej kandydat na prezydenta RP wraz z wolontariuszmai będzie zbierać podpisy pod swoją kandydaturą na placu Pawła Adamowicza.

– Obecnie wokół naszej organizacji zgromadziło się ponad 300 osób, aktywnych wolontariuszy jest ponad setka. Naszym zadaniem jest zebranie jak największej ilości podpisów. Jesteśmy aktywni w mieście, ale i można nas poinformować, że ktoś chce złożyć podpis i wtedy przyjeżdżamy – mówi portalowi wSzczecinie.pl Bogusław Wołejko ze szczecińskiego sztabu Szymona Hołowni.

Biura „Ekipy Szymona” pozwolą rozwijać działania lokalne. Mają to być nie tylko miejsca spotkań wolontariuszy, ale także centra aktywności lokalnej oraz miejsca organizacji warsztatów dla mieszkańców.

– W biurach mieszkańcy będą mogli się na chwilę zatrzymać, napić się kawy, porozmawiać o programie, odebrać materiały i złożyć podpisy na listach poparcia kandydata – tłumaczy Agnieszka Buczyńska, koordynatorka wolontariatu w Ekipie Szymona.

Szymon Hołownia to na ten moment jedyny kandydat na prezydenta RP, który nie wywodzi się z żadnego ugrupowania politycznego. Opinia publiczna zna go jako publicystę i dziennikarza oraz prowadzącego (przez ponad dekadę) telewizyjny show „Mam talent”.

83 dni pełne politycznych emocji

Kampania prezydencka powoli nabiera tempa. Obecnie kandydaci skupieni są na zbieraniu podpisów.

Wybory odbędą się 10 maja, a ewentualna druga tura dwa tygodnie później. Chęć startu potwierdziło sześcioro kandydatów: Andrzej Duda (Prawo i Sprawiedliwość), Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska), Władysław Kosiniak-Kamysz (Polskie Stronnictwo Ludowe), Robert Biedroń (Lewica), Szymon Hołownia (kandydat niezależny) oraz Krzysztof Bosak (Konfederacja).