Prof. Wojciech Krysztofiak to jeden z najbardziej kontrowersyjnych szczecińskich naukowców. Od lat głośno o jego publikacjach oraz kontrowersyjnych tezach. Dotychczas jednak Krysztofiak kojarzony był raczej z lewą stroną sceny politycznej (związany był m.in. z Ruchem Palikota). Jego ostatnie wpisy lotem błyskawicy rozchodzą się w sieci. Naukowiec Uniwersytetu Szczecińskiego krytykuje w nich posłankę Lewicy za publiczne karmienie piersią i sugeruje, że posłanka „nie była odpowiednio pieszczona”.


Wykładowca US szokująco o karmieniu piersią

Post prof. Krysztofiaka wywołał gigantyczne oburzenie w sieci. Wykładowca podzielił się swoją opinią na temat publicznego karmienia piersią przez posłankę Lewicy Marcelinę Zawiszę.

„W Polsce jest wszystko na opak; komunistka, feministka i lewicówka namawia do karmienia piersią i jeszcze dodaje, że cycki nie służą seksowi. Obserwator oczekiwałby, że komunistka będzie raczej promowała zdrowe odżywianie dzieci - czyli butelka i mleko w proszku. Przecież wiadomo, że naturalne mleko jest bardziej toksyczne niż sztuczne - bo kobiety źle odżywiają się”, napisał filozof i wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. „Ja swojej żonie po miesiącu zakazałem karmienia, po tygodniu poszła do pracy zawodowej; a po trzech miesiącach przeszedłem na zwykłe mleko ze sklepu z kartonów; nawet z mleka w proszku zrezygnowałem - efekt? dziecko zdrowe jak ryba. (…) I na koniec - pierś służy do seksu !!!! Jeśli pani poseł o tym nie wie, znaczy, że nie była odpowiednio pieszczona albo jest oziębła; więc w tym wypadku tylko współczuć - większość kobiet wręcz uwielbia pieszczoty ustne oraz „penisualne” sutka”, czytamy dalej we wpisie wykładowcy US.

Po tym jak post spotkał się z ogromną krytyką, wykładowca opublikowała kolejny, w którym napisał: „Zostałem ofiarą seksistowskiej napaści przez feministki”.

Posłanka Kotula pisze do ministra Czarnka w sprawie kontrowersyjnego wykładowcy

Na wpis zareagowały środowiska lewicowe i kobiece. Upublicznił go Ogólnopolski Strajk Kobiet, a skomentował m.in. pisarz Jacek Dehnel. Głos zabrała również karmiąca piersią posłanka Lewicy Marcelina Zawisza:

– Jako osoba, do której ten pan się bezpośrednio odnosi, również piszę do Uniwersytetu Szczecińskiego z zapytaniem, czy to oficjalne stanowisko uczelni. Zachęcam do wysyłania maili. Dość dziadostwa – napisała Zawisza.

– Byłam przekonana, że Pan Profesor wycofa się ze swoich słów, ale nic takiego się nie stało. Zachowanie jest skandaliczne, zwrócę się do Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka z prośbą o odniesienie się do tej sytuacji. Jestem ciekawa jego zdania po dyskusji na temat Pani Profesor Iwasiów. Jeżeli to działanie nie zostanie uznane za skandaliczne, to będzie oznaczało podwójne standardy – skomentowała posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.

Krysztofiak startował na rektora US. Był też politykiem Ruchu Palikota

Prof. Wojciech Krysztofiak od lat budzi kontrowersje. W 2013 roku był poważnie skonfliktowany z ówczesnym rektorem US Edwardem Włodarczykiem, który wymówił mu możliwość wynajmowania uniwersyteckiego mieszkania. Mówił wówczas, że czuje się prześladowany za swoje lewicowe i ateistyczne poglądy. W 2014 roku startował z listy Ruchu Palikota do parlamentu europejskiego. Współpracował wtedy z Małgorzatą Prokop-Paczkowską, obecną posłanką Lewicy.

– W polityce bywa tak, że ludzie przychodzą i odchodzą. Na przestrzeni czasu zmieniają się ludzie, tożsamość, partie polityczne. Nie chciałabym, by ktokolwiek łączył tego człowieka z Lewicą – zaznacza posłanka Katarzyna Kotula.

W 2016 roku prof. Krysztofiak startował bez powodzenia na stanowisko rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Według informacji portalu wSzczecinie.pl uczelnia szykuje stanowisko w sprawie swojego wykładowcy.