Miejska impreza sylwestrowa tradycyjnie odbędzie się na Jasnych Błoniach. W tym roku dla szczecinian zagrają m.in. zespół Video i C-Bool. Koncerty nie będą jednak jedyną atrakcją tej wyjątkowej nocy.

Sylwestrowa impreza na Jasnych Błoniach rozpocznie się o godz. 21:00. Na początku publiczność rozgrzeje duet szczecińskich didżejów – mistrzów płyty winylowej – Jazzek i Miqro. Towarzyszyć im będzie Dziubee Drummer, robiący wyjątkowe show na instrumentach perkusyjnych.

Następnie na scenie pojawią się zespoły LOKA i Video. Ten pierwszy znany jest m.in. z przebojów „Prawdziwe powietrze”, „Tańczę sam” czy najnowszego „Atom Miłości”. Zespół Video to jedna z najpopularniejszych grup pop rockowych w Polsce, twórcy takich hitów jak np. „Dobrze, że jesteś”, „Szminki róż”, „Papieros”, "Bella".

Kolejną gwiazdą tegorocznego Sylwestra na Jasnych Błoniach będzie C-Bool, autor takich hitów jak „Do You Now” czy „Never Go Away”, które od kilkunastu lat rozgrzewają parkiety w kraju i zagranicą. Artysta gościł na miejskim Sylwestrze w Szczecinie w ubiegłym roku (występował także podczas tegorocznego finału The Tall Ships Races), ale jak mówią organizatorzy, szczecinianie bardzo go lubią, a on sam chętnie gra w naszym mieście. Jest duża szansa, że podczas grudniowego wsytępu zaprezentuje premierowe wykonanie swojego najnowszego singla.

 

O północy w niebo tradycyjnie wystrzelą sztuczne ognie. Dodatkową atrakcją miejskiego sylwestra ma być telebim, na którym będą wyświetalne noworoczne życzenia od mieszkańców.

- Na tegoroczną imprezę przygotowaliśmy wielką scenę. Tak dużej sceny na Sylwestrze w Szczecinie jeszcze nie było. Na telebimie będą wyświetlane życzenia od mieszkańców. Pokażemy także najbarwniej przebranych uczestników zabawy – mówi Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej. - 12 grudnia na pl. Grunwaldzkim będziemy czekać z kamerą. Każdy chętny będzie mógł nagrać życzenia, które wyświetlimy w Sylwestra.

Udział w sylwestrowej imprezie na Jasnych Błoniach jest bezpłatny.

Program:

21.00 Jazzek b2b Miqro plus Dziubee Drummer
21.45 koncert LOKA
22.45 Jazzek b2b Miqro plus Dziubee Drummer
22.55 koncert VIDEO
24.00 pokaz sztucznych ogni
00.10 C-BooL
ok. 01.00 zakończenie imprezy

Sylwester dla dzieci

Jak co roku Szczecińska Agencja Artystyczna szykuje również imprezę sylwestrową dla dzieci. Tym razem najmłodsi powitają nowy rok na promie kosmicznym.

„Niesamowite efekty specjalne, przybysze z innych planet i międzygalaktyczne tańce. Wyjątkowo bogaty program 'Kosmicznego Sylwestra' obfitować będzie w liczne konkursy, zabawy interaktywne i bloki dyskotekowe. Będzie możliwość pomalowania buzi i uraczenia się poczęstunkiem. Kosmiczna impreza sylwestrowa 2017, to świetna okazja, aby się przebrać za swoją ulubioną postać lub stworzyć własną, niepowtarzalną kreację! Nie zdradzimy wszystkich kosmicznych atrakcji. Jeśli chcecie przekonać się, co czeka na Was podczas 'Kosmicznego Sylwestra', ta zapraszamy po bilety już teraz” - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Sylwestrowa impreza dla dzieci odbędzie się w siedzibie SAA przy al. Wojska Polskiego 64 w sobotę, 30 grudnia, w trzech turach:
  • godz.: 10.00-11.30 ( I grupa) - dzieci w wieku 3-5 lat
  • godz.: 13.00-14.30 (II grupa) - dzieci w wieku 6-7 lat
  • godz. 16.00-17.30 (III grupa) - dzieci w wieku 8-9 lat
Bilety w cenie 20 zł do kupienia w siedzibie SAA (I piętro, p. 32) od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-16.00. Liczba miejsc jest ograniczona.