Kierowcy jadący w kierunku m.in. portu lotniczego Szczecin-Goleniów oraz dalej w kierunku Gdańska muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Do piątku, 13 października, na węźle Goleniów Północ łączącym drogę S3 z DK nr 6 obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty został zjazd z S3 na drogę nr 6 w kierunku Gdańska, a do dyspozycji aut jest jedna jezdnia.

- Wprowadzone utrudnienia są spowodowane rozbudową tego węzła drogowego w ramach budowy drogi S6. W miarę postępowania dalszych prac będą wprowadzane kolejne etapy tymczasowej organizacji ruchu, dlatego prosimy kierowców o szczególną ostrożność w tym miejscu i zwracanie uwagi na oznakowanie – tłumaczy Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do piątku, 13 października, na węźle Goleniów Północ zamknięta będzie jezdnia wschodnia, ruch odbywa się w dwóch kierunkach po jezdni zachodniej. Zamknięta została również łącznica relacji Szczecin – Gdańsk. W związku z tym wprowadzono objazdy przez Miękowo dla pojazdów powyżej 3,5 tony i zalecany objazd przez Goleniów dla pojazdów poniżej 3,5 tony.

Węzeł Goleniów Północ powstał w latach 90. ubiegłego wieku wraz z północną obwodnicą Goleniowa jako węzeł typu trąbka. Łączy drogę krajową nr 3 z drogą krajową nr 6. W związku z budową drogi S6 od Goleniowa w kierunku Koszalina węzeł ten jest rozbudowywany docelowo do układu koniczyny z jedną łącznicą półbezpośrednią. Jest to związane zarówno z powstaniem samej dwujezdniowej drogi ekspresowej S6, jak i również uwzględnieniem w układzie węzła planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Dlatego w ramach prowadzonych obecnie prac powstanie nowy wiadukt nad drogą S3, zmienione łącznice relacji Świnoujście-Gdańsk, Szczecin-Gdańsk i zupełnie nowa łącznica relacji Świnoujście – ZOS (do czasu jej powstania będzie umożliwiała zawrócenie na węźle).