Dziesiątki przeszkód, kałuż i błotnych niespodzianek czekać będzie na uczestników jednego z najbardziej znanych ekstremalnych biegów w naszym kraju. Popularny Runmageddon dotrze do Szczecina już w sierpniu tego roku.

Ten rodzaj wydarzeń cieszy się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem. W edycjach organizowanych w innych miastach brały udział setki uczestników – w tym też ci z Pomorza Zachodniego.

– Zdecydowaliśmy się na organizację Runmageddonu w Szczecinie z kilku powodów – tłumaczy Karina Cywińska z Fundacji RUNMAGEDDON. – Po pierwsze, lubimy sięgać dalej i docierać do miejsc, w których nas jeszcze nie było. Po drugie, chcemy dzielić się naszym ekstremalnym, sportowym wyzwaniem z mieszkańcami Szczecina i okolic, umożliwiając im start w Runmageddonie. Po trzecie, Runmageddończycy z Pomorza Zachodniego, którzy startowali już w naszych wydarzeniach dopytywali się, kiedy zorganizujemy event w ich pięknym mieście, i w końcu udało się. Po czwarte organizując wydarzenia zawsze szukamy miejsc interesujących, w którym można miło spędzić, a Szczecin niewątpliwie jest takim miejscem – wylicza.

Rozrywka dla osób w każdym wieku

Szczecińska edycja Runmageddonu odbędzie się w dniach 3 - 4 sierpnia 2019. Organizatorzy biegu oferują aż 5 kategorii, w których można spróbować swoich sił:

  • KIDS – przeznaczona dla dzieci w wieku 4-11 lat, trasa ma długość 1 km i znajduje się na niej 10 przeszkód,

  • Junior – odpowiednia dla nastolatków w wieku 12-15 lat, do przebiegnięcia są 2 km, a do pokonania 15 utrudnień,

  • Intro – kategoria dla dorosłych (lub młodzieży od 16. r.ż. za pisemną zgodą rodziców), obejmuje 3 km trasy z 15 przeszkodami,

  • Rekrut – kategoria dla dorosłych (lub młodzieży od 16. r.ż. za pisemną zgodą rodziców), trasa ma długość 6 km i jest na niej 30 utrudnień,

  • Classic – najtrudniejsza z dostępnych tras, przeznaczona wyłącznie dla dorosłych, obejmuje 12 km i aż 50 przeszkód.

Za udział w niektórych z kategorii przysługują medale, jednak według Cywińskiej to nie one są w tym biegu najważniejsze.

– W Runmageddonie uczestnicy startują głównie dla emocji, niesamowitych wrażeń i niecodziennej sportowej zabawy, a także dla sprawdzenia siebie. Pokonywanie przeszkód powoduje, że każdy startujący dobiegając do mety czuje się jak wygrany. I to jest właśnie magia tego sportowego wzywania – twierdzi. – Dodatkowo każdy uczestnik formuły Intro, Rekrut, Classic w pakiecie startowym otrzymuje t-shirt z brandingiem Runmageddonu. Ci, którzy przebiegną trasę Rekrut lub Classic otrzymują dodatkowo medal Runmageddonu. Dzieci i młodzież również dostają medale.

Zgłoszenia już ruszyły

Śmiałkowie, którzy chcieliby wziąć udział w Runmageddonie, już mają możliwość wykupienia pakietu startowego. Będzie to możliwe w zasadzie właściwie do samego biegu.

– Chcąc wystartować w Runmageddonie najlepiej zakupić pakiet startowy jak najszybciej, gdyż ceny z miesiąca na miesiąc się zwiększają – radzi Cywińska. – Zapisy online poprzez stronę internetową możliwe są do czwartku, 1 sierpnia 2019, do godziny 15:00. Jednak specjalnie dla spóźnialskich lub lubiących podejmować spontaniczne decyzje, dajemy też możliwość zapisania się w trakcie trwania eventu.

Ceny pakietów w marcu wahają się od 39 zł za formułę KIDS do 169 zł za kategorię Classic. Zapisywać się można za pośrednictwem strony internetowej: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-szczecin-03-08-2019.

– W naszym ekstremalnym wydarzeniu wziąć udział może każdy, kto ma ochotę przeżyć niecodzienną, ekstremalną sportową przygodę – mówi organizatorka. – Start w Runmageddonie gwarantuje dużo błota, niecodzienne wrażenia i dużą porcję adrenaliny, dlatego serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w pierwszej w Szczecinie letniej edycji Runmageddonu.