Wizyta w Schwedt w najbliższych dniach to doskonała okazja na urozmaicenie rodzinnych zakupów, podczas których najmłodsi będą mogli sprawdzić, czy wystarczy im sił na… udźwignięcie rycerskiej zbroi! Aż do 13 lipca w Oder-Center Schwedt będzie gościła średniowieczna, rycerska atmosfera. Organizatorzy wypełnili pasaże handlowe ciekawymi wystawami z epoki, a na głównym placu stanął bajkowy zamek.

Starannie zaprojektowany zamek to świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Wspólne przemierzanie komnat i dziedzińca pozwoli odkrywać tajemnice życia w dawnych czasach, rozbudzając dodatkowo wyobraźnię. Zabawę w średniowiecznym klimacie można zacząć przy kowadle do wykuwania podków, próbując wzniecić ogień specjalnym mieszkiem, a także spoglądając przez niewielkie okna na najeźdźców czających się poza grubymi murami.

Spacer po zamku to również doskonały moment na wzajemną naukę niemieckiego. Na sporych planszach opisane zostały rycerskie zwyczaje i historie, ukazujące realia życia w tamtych czasach. Organizatorzy przygotowali też nie lada gratkę dla młodych siłaczy — za pomocą specjalnych worków umocowanych na linach, można spróbować unieść równowartość pięciokilogramowego hełmu, a nawet kompletnej i bardzo ciężkiej zbroi.

W pasażach stanęły gabloty, za których szkłem zaprezentowane zostało oręże z mnóstwem zdobień oraz inne akcesoria, wykorzystywane przez dawnych, królewskich wojowników. Można również zobaczyć pełne zbroje, będące idealnymi replikami tych wykuwanych kiedyś w warsztatach płatnerskich. Do każdego z przedmiotów dołączono opis w języku niemieckim, zawierający krótki rys historyczny.

Aby trafić do niemieckiego Schwedt ze Szczecina, wystarczy pokonać około 45 kilometrów, przekraczając granicę wygodną drogą B2 lub autostradą A11. Samo Oder-Center to duże centrum handlowe usytuowane w środku miasta i dysponujące powierzchnią około 22 000 metrów kwadratowych, na których znajduje się ponad 60 różnych sklepów. Wśród średniowiecznych wystaw można zrobić zakupy spożywcze, w sklepach z elektroniką, ubraniami, kosmetykami i biżuterią. Zapraszamy wszystkich dzielnych rycerzy!

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/OderCenterPL