Można pomóc szczecińskim uczniom w realizacji nauki zdalnej. Rozpoczęła się zbiórka laptopów, tabletów i urządzeń stacjonarnych, które zostaną oddane albo wypożyczone najbardziej potrzebującym najmłodszym mieszkańcom Szczecina i umożliwią im naukę w warunkach domowych. W sprawie przekazania sprzętu należy się kontaktować z Technoparkiem Pomerania.

– Zapraszamy wszystkich, którzy mogą pomóc – zachęca Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – To bardzo ważna sprawa, bo często w dużych rodzinach jeden komputer jest na cały dom. Przy nauce zdalnej to problem zwłaszcza, jeśli w wieku szkolnym jest kilkoro dzieci, wtedy dostęp do odpowiedniego sprzętu komputerowego jest mocno ograniczony – zwraca uwagę prezydent.

Firmy i osoby, które chcą pomóc poprzez przekazanie lub użyczenie sprzętu komputerowego proszone są kontakt mailowy ze Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym: komputer@spnt.pl.

Z tego samego adresu mailowego, powinny skorzystać również szkoły, które chciałby wskazać uczniów nieposiadających własnych komputerów i chcących skorzystać z takiej formy pomocy. Wszystkie szczegóły będą ustalane indywidualnie w korespondencji mailowej.