Park Handlowy Mieszka powstanie u zbiegu ulic Mieszka I i Milczańskiej, na terenie dawnego Polmozbytu. Otwarcie planowane jest w I kwartale 2020 r.

Inwestorem jest spółka J.P. Development z Kolna, która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów. Nowa galeria powstanie tuż przy Tesco, niedaleko Centrum Handlowego Atrium Molo. Na należącej do Skarbu Państwa działce „starego” Polmozbytu. Już rozpoczęła się rozbiórka budynków stojących na tym terenie. Generalnym wykonawcą prac jest firma Prime Construction.

Nowy kompleks handlowo-usługowy będzie liczył sobie ponad 10 tys. mkw. Znana jest już część najemców. Znajdą się tam takie marki jak: JULA, Biedronka, Kik, Maxi zoo, Dominos, Neonet i Rossmann. Są jeszcze „wolne” lokale do wynajęcia.

Równolegle w tej części miasta powstaje jeszcze jedna galeria handlowa. Mowa o Rondo Hakena Park, budowanym przez spółkę celową DNHS PARK u zbiegu ul. Południowej i ul. Krygiera. Będzie podobnej wielkości, a wśród ujawnionych już najemców są: Biedronka, Rossmann, Komfort, Komfort Łazienki, Q & Q i Martes Sport. Obok centrum będzie stacja paliw Orlen.

ZOBACZ TEŻ: Rozpoczęła się budowa nowej galerii handlowej