Matematyka od czasu, gdy ponownie stała się przedmiotem obowiązkowym na maturze – przysparza niemało kłopotów. Z jej zdawalnością w regionie nie jest najlepiej, dlatego też z pomocą przychodzą uczelnie wyższe, których wykwalifikowana kadra poprowadzi kursy na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 

Od 1 marca Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Akademia Morska zapraszają maturzystów do wzięcia udziału w organizowanych przez uczelnie kursach przygotowujących do egzaminu dojrzałości z matematyki.

ZUT i „Mocni z matmy”

ZUT przygotował program „Mocni z matmy”, w ramach którego zajęcia odbywać się będą w czterech grupach – trzech na poziomie podstawowym i jednej na poziomie rozszerzonym, dwa razy w tygodniu od 17.30 do 19.00.

– W obliczu pandemii oraz niskiego poziomu wiedzy z zakresu matematyki wśród kandydatów na studia oraz najniższej zdawalności matury z tego przedmiotu w naszym województwie, postanowiliśmy uruchomić bezpłatny kurs maturalny, tak aby pomóc przyszłym kandydatom na studia bardzo dobrze i bezstresowo przygotować się do matury. Matematyka to królowa nauk i można się z nią zaprzyjaźnić – mówi dr Magdalena Kucharska, koordynatorka i organizatorka kursu „Mocni z matmy”.

Maturzyści, którzy chcieliby wziąć udział w kursie muszą przesłać swoje zgłoszenie mailowo na adres matura@zut.edu.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko, numer wybranej grupy zajęciowej oraz adres mailowy, na podstawie którego uczestnik zostanie dołączony do odpowiedniego zespołu.

Przyjmowanie zapisów będzie trwało do wyczerpania limitu miejsc. O przyjęciu na kurs będzie decydować kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane otrzymają wiadomość mailową z linkiem do odpowiedniego zespołu na platformie MS Teams. Zajęcia potrwają od 1 marca do 30 kwietnia, z tygodniowa przerwą świąteczną (31.03 – 06.04). Poprowadzą je pracownicy dydaktyczni ZUT, doktorzy z doświadczeniem pedagogicznym. Harmonogram i tematyka zajęć dostępne są na stronie www.matura.zut.edu.pl.

Akademia Morska i PITAGORAS

Akademia Morska zaprasza z kolei do udziału w programie PITAGORAS 2021, w ramach którego również będą prowadzone zajęcia na platformie MS Teams w grupach na poziomie podstawowym (zajęcia w poniedziałki i czwartki w godzinach od 16.00 do 17.30) i rozszerzonym (zajęcia w środy o 18.30) w marcu i kwietniu.

– Wciąż wierzymy, że w ciągu najbliższych tygodni sytuacja epidemiczna pozwoli nam spotkać się stacjonarnie – przynajmniej z częścią uczestników kursu, jednak start zaplanowaliśmy wyłącznie online. Plusem rozwiązania jest fakt, że może dołączyć do nas młodzież nie tylko ze Szczecina i okolic, ale z całej Polski – mówi Weronika Gocłowska, rzecznik prasowy Akademii Morskiej w Szczecinie. – Zajęcia poprowadzą mgr inż. Tomasz Kapuściński oraz dr Wiesław Pasewicz z Zakładu Matematyki AMS. Obaj doświadczeni już w pracy z młodzieżą szkolną, wiedzą doskonale, jakich umiejętności brakuje uczniom, by zdać maturę i rozpocząć studia – dodaje.

Aby przystąpić do kursu, osoby zainteresowane muszą wysłać mail na adres pitagoras@am.szczecin.pl, w treści podając imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz informację o wybranej grupie. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.am.szczecin.pl/pl/uczelnia/pitagoras-kurs-z-matematyki/.

Uniwersytet Szczeciński

Darmowy kurs matematyki dla maturzystów organizowany jest przez Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Odbywa się w formie zdalnej w każdą środę w godzinach 17.00-18.30. Jak zapisać się na kurs? Wystarczy wysłać e-maila z imieniem i nazwiskiem oraz nazwą szkoły do jakiej chodzisz na adres: kurs.matma@usz.edu.pl.