Świetna lokalizacja, nauka dwóch języków, wykwalifikowana i pełna pasji kadra, małe grupy oraz bogata oferta kulturalna to tylko część atutów nowego przedszkola "Kwiatuszek", które powstało przy ul. Potulickiej 29. Placówka rusza już 17 września. Właśnie trwa nabór.

Po pierwsze – liczba dzieci przypadająca na nauczyciela

Decydując się na przedszkole, powinieneś dowiedzieć się, ile dzieci przypada na jednego nauczyciela. Aż trudno uwierzyć, ale według polskich przepisów na jednego nauczyciela może przypadać aż 25 dzieci. To sporo, ale nie musisz się wcale na to godzić. W niektórych przedszkolach, takich jak „Kwiatuszek” właśnie, jeden nauczyciel zajmuje się maksymalnie 14 pociech. I co więcej, ma do swojej dyspozycji jeszcze pomoc nauczyciela.

– Stawiamy na indywidualizację – przekonuje dyrektor Przedszkola "Kwiatuszek" Barbara Gałka – a mała grupa sprzyja takiej formie. Ponadto chcemy stworzyć rodzinną, ciepłą atmosferę.

Po drugie – wykwalifikowana i pełna pasji kadra

Musisz wiedzieć, że twoje dziecko trafi w ręce ludzi, którzy będą kształtować je i wpływać na dalszy rozwój, dlatego tak ważne jest, aby mądrze wybrać przedszkole. Według Barbary Gałki, dyrektor Przedszkola "Kwiatuszek", a przede wszystkim doświadczonej nauczycielki: – Dzieci, które przychodzą do przedszkola są jak „tabula rasa” i to właśnie od nauczyciela edukacji wczesnej zależy, jaki stosunek będzie miało dziecko do nauki w późniejszych latach. Naszym zadaniem jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez rozbudzanie ciekawości poznawczej, umiejętność analizy i syntezy, kształtowanie pojęć uwrażliwiając przy tym zmysły.

Po trzecie – zajęcia ponadprogramowe

Daleka droga przed szkrabem, zanim wkroczy w dorosłość, ale już teraz warto zatroszczyć się o jego przyszłość. Obecnie okazuje się, że angielski to za mało. W Szczecinie bardzo pożądana jest znajomość również języka niemieckiego. W „Kwiatuszku” doskonale o tym wiedzą i oferują naukę obu języków jednocześnie.

Istotny jest również ruch, według Barbary Gałki, nawyki motoryczne nabrane w dzieciństwie przenoszą się na dorosłe życie. Na przykład taniec rozwija zdolności takie jak: koordynacja ruchowa, orientacja przestrzenna, poczucie estetyki ruchu czy rytmu. Podnosi również pewność siebie! Co więcej, taniec, jak i gimnastyka przeciwdziałają wadom postawy. Zajęcia tego typu to również forma odprężenia i rozładowania napięcia u młodego człowieka. Ważna jest także zabawa na świeżym powietrzu. Ciekawą formą aktywności są proponowane przez „Kwiatuszek” zajęcia badawcze, właśnie dzięki takim zajęciom u dzieci rozbudza się ciekawość poznawcza.

Po czwarte – lokalizacja

Warto znaleźć taką placówkę, która znajduje się w pobliżu twojego zamieszkania bądź pracy. Od kilku lat mamy do czynienia w Szczecinie z silnym trendem powrotów do centrum. Przedmieścia, choć urokliwe, nie oferują takiej infrastruktury, jak serce miasta, dlatego młodzi rodzice chętniej niż dotychczas kupują mieszkania na osiedlach zlokalizowanych w dzielnicy Nowe Miasto (rejon między Pomorzanami, ulicą Potulicką a aleją Piastów). Przedszkole "Kwiatuszek" jest zlokalizowane właśnie przy ulicy Potulickiej. Niedaleko stąd nie tylko do nowych osiedli, ale też do kompleksu biurowców Piastów Office, kampusu uniwersyteckiego czy nawet Dworca Głównego PKP.

Po piąte – bonusy

Warto podpytać o bonusy w placówce, którą bierzemy pod uwagę. W „Kwiatuszku” oferują np. comiesięczne spotkania tematyczno – kulturalne, a dziecko ma możliwość obcowania z różnymi formami kultury. Są to przede wszystkim wycieczki, wyjścia do kina, teatru oraz spotkania z ciekawymi osobami (np. przedstawicielami kultury i działającymi na jej rzecz).

W „Kwiatuszku" jest stała cena, bez żadnych dopłat. W roku szkolnym 2018/2019 czesne wynosi tylko 840 złotych (590 zł + 250 zł wyżywienie). Tyle kosztuje pobyt dziecka w placówce od poniedziałku do piątku w godzinach 06:30 - 17:00.

Przedszkole Kwiatuszek

662 850 185

ul. Potulicka 29

70-234 Szczecin