Od Wolina do Międzyzdrojów na dwóch kółkach – Pomorze Zachodnie zaprasza mieszkańców regionu do wspólnego pokonania 23-kilometrowej malowniczej trasy. „To propozycja dla miłośników dwóch kółek w każdym wieku. Jedziemy piękną trasą Blue Velo, między innymi wzdłuż Zalewu Szczecińskiego” – zachęcają organizatorzy.

 

Pomorze Zachodnie to bez wątpienia region, w którym rowerzyści nie mogą narzekać na brak tras pośród natury. Jest ich wiele, a w kolejce czekają kolejne – zarówno nowe, jak i remontowane. Już teraz na dwóch kółkach można pojechać wzdłuż Bałtyku, wokół Zalewu Szczecińskiego czy po wyspie Uznam.

Malownicza trasa z Wolina do Międzyzdrojów

Teraz urząd marszałkowski zaprasza mieszkańców Pomorza Zachodniego do wzięcia udziału w bezpłatnym rajdzie „Na dwóch kółkach”. Do pokonania będą 23 kilometry malowniczej trasy z Wolina do Międzyzdrojów.

„Jedziemy piękną trasą Blue Velo, między innymi wzdłuż Zalewu Szczecińskiego. Startujemy z Wioski Słowian i Wikingów w Recławiu, a kończymy w Międzyzdrojach na terenie Amfiteatru” – zapraszają organizatorzy.

Dla uczestników przygotowano wiele dodatkowych atrakcji. W międzyzdrojskim amfiteatrze stanie Miasteczko Rowerowe Pomorza Zachodniego, gdzie uczestnik „Mam talent” Jonasz Pakulski wykona wyczynowy pokaz skakania na rowerze. Obecna będzie także akademia rowerowa oraz stoisko z mapami tras rowerowych i gadżetami rowerowymi Pomorza Zachodniego.

Rajd zarówno dla najmłodszych, jak i starszych

Rajd rowerowy z Wolina do Międzyzdrojów to propozycja dla miłośników dwóch kółek w każdym wieku. Opiekunowie najmłodszych uczestników nie muszą obawiać się, że ich pociechy będą się nudzić. Specjalnie dla nich animatorzy będą malować twarze, tworzyć zabawki z balonów oraz prowadzić warsztaty z malowania toreb za pomocą ekologicznych farb.

Nie zabraknie także fotobudki, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie, poczęstunku dla uczestników i pamiątkowych medali.

Aplikacja, której sercem są trasy rowerowe

W Miasteczku Rowerowym stanie także stoisko promujące najnowszą aplikację rowerową Pomorza Zachodniego. Impulsem do stworzenia nowoczesnej aplikacji, która pozwala eksplorować najpiękniejsze zakątki Pomorza Zachodniego, był projekt trasy rowerowej wokół Zalewu Szczecińskiego.

Teraz aplikacja obejmuje ponad 1400 kilometrów tras, ale nawiguje również poza nimi. Dodatkowo, dostępnych jest kilka podkładów mapowych (traseo, terenowy i satelitarny) oraz API openrouteservice, dzięki któremu użytkownik może sam wygenerować wycieczkę z opcją pokazania nawierzchni i profilu terenu.

Sercem aplikacji są oczywiście trasy rowerowe – wokół Zalewu, Velo Baltica, Blue Velo, Stary Kolejowy Szlak, Trasa Pojezierzy Zachodnich. Obok głównych velostrad Pomorza Zachodniego, polecane są również inne, krótsze wycieczki jak „wokół wyspy Wolin” (85 km), „pętla Szczecin-Rieth” (105 km), „Trzebież dla każdego” (25 km) czy różne warianty rowerowych tripów na festiwal Pol’and’Rock.

„Na dwóch kółkach” już 3 lipca

Wróćmy jeszcze na chwilę do rajdu „Na dwóch kółkach. Wolin-Międzyzdroje”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 lipca. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na stronie https://bit.ly/wolin-międzyzdroje lub mailowo rowery@2event.pl.

Wydarzenie na fb: https://facebook.com/events/s/na-dwoch-ko%C5%82kach-rajd-rowerowy/755153935481177/