Jedną z największych atrakcji imprezy plenerowej Żagle 2022 (19-21 sierpnia) będzie możliwość wejścia na pokłady kilkunastu żaglowców z całego świata. Będą też gwiazdy muzyczne – Patrycja Markowska, Viki Gabor oraz Grzegorz Hyży, tradycyjny już Festiwal Orkiestr Dętych, Jarmark pod Żaglami, Craft Beer Zone i wiele więcej.

 

Trzydniowe atrakcje zaplanowano przede wszystkim wzdłuż ul. Jana z Kolna, na Łasztowni i Wyspie Grodzkiej. Warto będzie jednak zajrzeć również na pl. Mickiewicza, pl. Solidarności i do Teatru Letniego.

Do Szczecina przypłynie blisko 20 jednostek. Zwiedzić będzie można m.in. „Iskrę”, „Gorch Focka”, „Bryzę”, „Bonawenturę”, „Kattenturm”, „Baltic Bauty” czy „Generała Zaruskiego”. Osoby, które wcześniej kupią bilety, popłyną na ich pokładach w krótki rejs.

W piątek muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska. W sobotę wystąpi Viki Gabor, a w niedzielę Grzegorz Hyży (scena na Łasztowni). Nie zabraknie też koncertów szantowych, które odbywać się będą na scenie na tarasie Wałów Chrobrego przy Centaurze.

Po raz kolejny częścią imprezy plenerowej nad Odrą będzie Festiwal Orkiestr Dętych. W piątek zaplanowano pokazy musztry paradnej na pl. Solidarności (g. 17-19), w sobotę koncert w Teatrze Letnim (16.30-22), a w niedzielę paradę na Łasztowni przy dźwigozaurach (g. 11).

Na jednym brzegu Odry ulokuje się Craft Beer Zone z rzemieślniczymi piwami (trawnik przy ul. Komandorskiej), a na drugim – strefa food trucków (na Łasztowni). Będzie też Jarmark pod Żaglami ze straganami ze smakołykami i Aleja Artystów z rękodziełem.

Cały czas będą działać wesołe miasteczka, na pl. Mickiewicza rozstawi się strefa dziecięca, a na Wyspie Grodzkiej funkcjonować będzie Miejska Strefa Letnia z atrakcjami dla całych rodzin i wieczorną sceną z muzyką elektroniczną.

Komunikację między lewym i prawym brzegiem ułatwi most pontonowy.