Spektakl o jednym z najsilniejszych uczuć – miłości oraz recital o świecie snów – tym uraczy swoich widzów w nadchodzącym miesiącu szczecińska Opera.

 

Już 6 marca zostanie pokazany spektakl „Eugeniusz i Tatiana – Zakręt” w reżyserii Pii Partum i pod kierownictwem muzycznym Jerzego Wołosiuka na motywach opery „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego. To historia o spotkaniach kochanków i ich emocjach i rozmowach przepełnionych desperacją. Widzowie ujrzą współczesny pejzaż emocjonalny skrzyżowany z poetycką i nostalgiczną przyrodą w tle.

– Współczesny Oniegin. Pozbawiony XIX-wiecznego konwenansu, pojedynków, niezbyt już aktualnego obowiązku wychodzenia za mąż... „Oniegin”, z którego wypreparowujemy i poddajemy analizie jedynie najgłębsze uczucia jego głównych bohaterów. Ich zaskakująco ponadczasowe i tak dobrze nam znane burzliwe meandry – mówi Pia Partum, reżyser.

Premierowy pokaz zaplanowano 6 marca o godz. 19:00. Sztuka zostanie wystawiona także dzień później o godz. 18:00. Premiera będzie również dostępna online.

Z kolei 20 marca Opera zaprasza na „Klucz do poezji” – recital Ewy Olszewskiej (sopran) i Olgi Bilej (fortepian). Dzięki genialnej muzyce Benjamina Brittena oraz ponurym, zmysłowym, często nieprzeniknionym tekstom Arthura Rimbauda zostanie podjęta próba przejścia przez bramę rządzącego się zupełnie innymi prawami świata. W części pierwszej recitalu w cyklu Les Illuminations, op. 18 widzowie będą mogli zatopić się w wizji tego niezwykłego świata. W drugiej części przeniesieni zostaną do niczym nieskrępowanej wyobraźni teatru absurdu z dodatkiem subtelności i niuansów, a Erik Satie, Manuel Rosenthal oraz Claude Debussy w tym pomogą.

Premiera będzie również dostępna online.