Wiadomość tę w poniedziałkowy wieczór ogłosił Jerzy Owsiak. Od 29 do 31 lipca w naszym regionie odbywać się będzie jedno z największych muzycznych wydarzeń w Polsce. Mowa o Pol’and’Rock Festiwalu, znanym dawniej jako Przystanek Woodstock. Po ponad 16 latach impreza opuszcza Kostrzyn nad Odrą.


Po 25 latach impreza Jurka Owsiaka wraca na Pomorze Zachodnie. Pol’and’Rock Festiwal niecałą godzinę od Szczecina

Wydarzenie odbędzie się na byłym lotnisku w Makowicach w gminie Płoty w powiecie gryfickim. To zaledwie niecała godzina drogi od Szczecina. Jerzy Owsiak ogłosił wiadomość w mediach społecznościowych.

– Mamy miejsce na najpiękniejszy festiwal świata. Będzie inny, będzie atmosferyczny, czarodziejski. Ustalamy zasady, na jakich Was zaprosimy w to przepiękne miejsce. To jest absolutnie czarodziejskie! Nie pękamy, robimy swoje, będziemy mieć niebo nad sobą. Poczujecie klimat najpiękniejszego festiwalu świata. Oj, się będzie działo! – ogłosił Jerzy Owsiak.

Jak wyglądać będzie dostęp do wydarzenia? W formie stacjonarnej uczestniczyć będzie w nim tylko ograniczona liczba osób, posiadaczy wejściówek, którzy będą partycypować w kosztach organizacji zabezpieczenia przeciwko koronawirusowi. Koszty organizacji festiwalu, podobnie jak w latach ubiegłych, pokryją sponsorzy.

Na scenie wielkie gwiazdy, m.in. zespół Limp Bizkit

Wiadomość o przeniesieniu wielkiego muzycznego wydarzenia na Pomorze Zachodnie rozgrzała media społecznościowe.

– Jurek Owsiak właśnie ogłasza, że Pol’and’Rock w tym roku bezpiecznie na Pomorzu Zachodnim! Siema – napisał Marszałek Olgierd Geblewicz.

– Po 25 latach Woodstock powraca na Pomorze Zachodnie. Serce patrolowca mówi mi, że nie ma lepszego miejsca jak Kostrzyn Nad Odrą, ale jednocześnie ufam Jurkowi, jego wiedzy i doświadczeniu w organizacji najpiękniejszego festiwalu na świecie – napisał radny Przemysław Słowik.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu na scenie zaprezentuje się m.in. zespoły Limp Bizkit, Black River czy Pidżama Porno.