Urządzenie pokoju dorastającego chłopca to niemałe wyzwanie. Musi w nim znaleźć się zarówno komfortowy kącik do nauki, wygodne miejsce do odpoczynku, jak i przestrzeń na wszelkie akcesoria związane np. z uprawianym hobby. Jak więc urządzić pokój dla młodego mężczyzny, aby efekt był zadowalający w każdym aspekcie? Poniżej przestawiamy kwestie, które zdecydowanie warto przemyśleć jeszcze przed etapem aranżacji!

Pokój mężczyzny - co lepsze, sofa czy łóżko?

Wygodne miejsce do spania to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Co jednak wybrać, łóżko czy sofę? Zależy to od kilku aspektów. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć wielkość pokoju. Jeśli metraż pozwala na swobodne wkomponowanie standardowego posłania, bez efektu przytłoczenia i ograniczeń w funkcjonalności, wówczas jest to zdecydowanie najlepsza opcja. W mniejszych pomieszczeniach bardziej praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem okazuje się rozkładana sofa. Mebel tego typu pełni kilka funkcji, gdyż jest nie tylko komfortowym miejscem do snu, ale również wygodnym siedziskiem o dużej powierzchni. Jest to szczególnie dobra pozycja, jeśli mamy świadomość, że nasz dorastający syn lubi gościć w swoim pokoju przyjaciół. Siedziska wieloosobowe o regulowanych konstrukcjach dostępne są tutaj: https://yourhomestory.com.pl/sofy-3-osobowe.

Pokój dla mężczyzny – niezbędne wyposażenie

Pokój młodego mężczyzny - YourHomeStory

Poza wygodnym posłaniem, w pokoju dorastającego mężczyzny nie może zabraknąć wygodnej strefy do nauki lub uprawiania hobby. Ergonomiczne miejsce z biurkiem i siedziskiem to konieczność! Ponownie, w zależności od metrażu pokoju, mamy do wyboru różne modele. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się warianty o niedużej powierzchni blatu, za to wzbogacone o liczne przestrzenie do przechowywania. W większym wnętrzu możemy pokusić się o aranżację mebla narożnego, który błyskawicznie stworzy wymarzoną strefę do działań w pozycji siedzącej. Detalem wartym uwagi, który może zmienić funkcjonalność przestrzeni na lepszą, jest stolik boczny, który posłuży dodatkową powierzchnią w sytuacjach awaryjnych. Szeroki wybór ciekawych produktów tego typu znajdziemy pod następującym linkiem https://yourhomestory.com.pl/stoliki-boczne.

Pokój mężczyzny – uniwersalne wymogi

Podczas aranżacji męskiego pokoju warto trzymać się kilku następujących, uniwersalnych zasad:

  • w otoczeniu stawiajmy na barwy stonowane. Jaskrawe barwy nie tylko utrudniają koncentrację, ale również szybko wychodzą z mody. Co więcej, dorastający chłopcy coraz częściej kierują swoje preferencje na ciemne, uniwersalne barwy, takie jak szarość czy granat;
  • perfekcyjny system przechowywania – liczne przestrzenie, w którym można ukryć wszelkie bibeloty i akcesoria to absolutna konieczność. Dzięki nim znacznie łatwiej można utrzymać otoczenie w perfekcyjnej czystości. Jeśli na podłodze nie ma na nie miejsca, to postawmy na modele podwieszane na ścianach (szeroki wybór szafek tego typu dostępny jest pod następującym linkiem: https://yourhomestory.com.pl/szafki-rtv-wiszace)
  • do dekoracji pokoju wybierajmy ozdoby proste i funkcjonalne.

Pamiętajmy również, że każdy człowiek ma swoje preferencje. Z tego względu plan pokoju zawsze warto skonsultować z przyszłym użytkownikiem przestrzeni!