Jeśli nie gole i analiza asyst, co innego jest jeszcze istotnego w piłce nożnej? Odpowiedź znajdziemy w najnowszej książce „Jedenastka. Rozmowy o Pogoni”, która nie zanudzi statystykami i zbędnymi wyliczeniami.

 

To książka nie tyle o taktyce piłkarskiej czy danych statystycznych. Tu na pierwszy plan wysuwają się emocje, jakie wywołuje futbol. „Jedenastka. Rozmowy o Pogoni” Tobiasza Madejskiego – byłego dziennikarza, które swoje doświadczenie w mediach zdobywał na portalu PogonOnline.pl – to zbiór jedenastu rozmów nie tylko z zasłużonymi piłkarzami, ale przede wszystkim kibicami. Swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami o szczecińskim klubie piłkarskim dzielą się Izabella Woronowicz, Tian Wang, Radosław Janukiewicz, Maciej Milczanowski, Piotr Celeban, Artur Kałużny, Radosław Majdan, Tomasz Skuza, Edi Andradina, Robert Dymkowski i Jarosław Stępski.

Jak przekonuje we wstępie Madejski, w rozmowach z legendami klubu czy jego wieloletnimi kibicami nie da się pominąć wątków meczów, goli, sportowych sukcesów i porażek, ale jest to przede wszystkim opowieść o emocjach, które potrafi wywoływać z pozoru przeciętny klub sportowy.

„Jedenastka. Rozmowy o Pogoni” ukazała się 22 lipca, co jest datą nieprzypadkową. Tego dnia po dwudziestu latach Pogoń wystąpiła w europejskich pucharach. Jest to przy okazji jubileuszowa – dwudziesta – publikacja Wydawnictwa Granda.

Książkę można kupić na stronie wydawnictwa https://wydawnictwo-granda.pl/produkt/jedenastka-rozmowy-o-pogoni/.