Uczestnicy warsztatów teatralnych w Pleciudze serdecznie zapraszają na spektakl podsumowujący ich dwutygodniową pracę. "Raz, dwa trzy – kryjesz ty! Eins, zwei, drei – du musst sein!" ¬to historia zabaw dzieci przed wojną, w czasie wojny i po wojnie.

Teatr Lalek Pleciuga po raz piąty wziął udział w projekcie „Lato w teatrze” pod patronatem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. W tym roku utworzono pięć grup: aktorską, muzyczną, plastyczną, techniczną i dziennikarską. Choć jak podkreślają koordynatorzy, dzieci nie są hermetycznie zamknięte w jednej grupie, a ściśle ze sobą współpracują.

Na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przede wszystkim przez młodych uczestników grupa muzyczna zaprezentowała swoje możliwości, a  przedstawicielki każdego zespołu po krótce opowiedziały na czym skupiają się ich prace nad spektaklem – od przygotowywania dekoracji i muzyki, przez ustawienie świateł, po dokumentację pracy i publikacji na facebook’u.

Letnie spotkania w teatrze to doskonała okazja do rozwoju wyobraźni i kreatywności, nauki pracy w grupie oraz twórcze wyrażanie siebie. Profesjonaliści pomagają młodym oswoić się z przestrzenią teatralną i otwierają na nowe artystyczne doznania.

Pleciuga jako jedyna spośród 28 miejscowości biorących udział w projekcie oferuje oprócz kolonii również półkolonie, dzięki temu przyjezdnych uczestników z Nowogardu, Różewa czy Wolina wspiera szczecińska młodzież.

Spektakl zostanie pokazany dwukrotnie: 12.07 (sobota) o godzinie 16 i 13.07 (niedziela) o godzinie 11 w Pleciudze. Wszystkich szczecinian serdecznie zapraszamy.