Remont ulicy Kolumba to jedna z najbardziej oczekiwanych miejskich inwestycji. Magistrat jeszcze w tym roku chce ogłosić przetarg na remont torowiska i nawierzchni na ulicy. Wcześniej jednak wyremontowany zostanie mur oporowy.

Zniszczona nawierzchnia i torowisko na ul. Kolumba jeszcze muszą poczekać na remont. Aktualnie rozpoczęto prace remontowe muru oporowego wiaduktu kolejowego. 

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą obecnie warty blisko 2 miliony złotych remont ściany oporowej wiaduktu kolejowego przy ulicy Kolumba w Szczecinie. Inwestycja zapewni sprawny i bezpieczny ruchu pociągów oraz poprawę estetykę obiektu. Zakres prac przewiduje m.in. zabezpieczenie wiaduktu przed korozją i warunkami atmosferycznymi, remont gzymsów i wykonanie balustrad na gzymsach wzdłuż całej ściany na ulicy Kolumba. Obiekt zostanie także pomalowany, co poprawi jego estetykę – mówi Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.

Prace planowane są do końca września. Mur, który remontuje PKP PLK znajduje się w tak złym stanie, że jego płaty często odpadały na jezdnię, stanowiąc zagrożenie dla kierowców.

Kiedy cała ulica Kolumba doczeka się remontu? Miasto ma plan, ale na jego realizację musimy jeszcze poczekać: – Zakres prac wykonywanych przez PKP nie będzie kolidował z planami miasta odnośnie ul. Kolumba – mówi rzecznik ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie miasto ma zamiar remontować jedną z najbardziej zaniedbanych ulic w Szczecinie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jest szansa na organizację przetargu jesienią i rozpoczęcie prac w pierwszej połowie 2021 roku.