Przy Jeziorze Szmaragdowym trwa budowa nowego wybiegu dla psów. Co ciekawe, nie będzie to jednak typowe miejsce dla dorosłych czworonogów. Na terenie dużego wybiegu zostanie umieszczony drugi, mniejszy i przeznaczony dla szczeniaków i niewielkich psiaków. Specjalnie z myślą o nich zamówiono odpowiednio mniejsze urządzenia, dotąd niespotykane w Szczecinie.

- Wybiegi dla szczeniaków są w innych miastach, u nas jeszcze nie mieliśmy. Teraz i mniejsze psiaki będą mogły z radością i w spokoju korzystać z bezpiecznych urządzeń. Wyprodukowane zostały w taki sposób, by nie zawierały w sobie żadnych niebezpiecznych dla nich elementów – mówi Krzysztof Matuszak, kierownik Lasów Miejskich zarządzanych przez Zakład Usług Komunalnych.

Pierwszy w Szczecinie wybieg dla szczeniaków zostanie wytyczony na obszarze większego wybiegu, powstającego właśnie przy ul. Kopalnianej w pobliżu Jeziora Szmaragdowego. Teren ten został wykoszony, posprzątany i ogrodzony. Na miejscu sukcesywnie są montowane urządzenia agility dla psów. Wkrótce do dyspozycji czworonogów oddane zostaną m.in. kładka, regulowane płotki do przeskoków, talerzyki, słupki do slalomu.

Leśnicy zapowiadają, że zamierzają urządzić oficjalne otwarcie wybiegu, na które zaproszeni zostaną właściciele czworonogów. Planowane jest ono jeszcze w październiku. Koszt tej inwestycji to 17 338,00 zł brutto.