Sześć premier, w tym aż cztery prapremiery, masa warsztatów dla dzieci oraz zrealizowanych projektów – na zakończenie owocnego sezonu artystycznego aktorzy szczecińskiego teatru lalek zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w pierwszym Święcie Pleciugi. Będzie dużo fantastycznej zabawy, ciekawych atrakcji oraz dobrego teatru!

 

– Myślę, że fantastyczne jest to, że ten dzień przyszedł nam tak bardzo naturalnie – mówi Tomasz Lewandowski, dyrektor Pleciugi. – Mam nadzieję, że to święto będzie kultywowane co roku w perspektywie kilkudziesięciu lat i że będzie pokazywać rangę naszego teatru i jak bardzo jest on potrzebny. Myślę, że nie ma osoby w Szczecinie, która nie znałaby Pleciugi i która nie mówiłaby dobrze o niej. Tym bardziej skłoniło nas to do tego, by to święto wprowadzić.

– Zapraszamy do przyłączenia się 22 czerwca do pierwszego Święta Pleciugi, które mamy nadzieję na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości szczecińskich – mówi Edyta Przystupa, pełniąca obowiązki wicedyrektora. – Zaprosiliśmy do udziału w naszym święcie zaprzyjaźnione instytucje kulturalne i oświatowe. Plan jest bardzo interesujący, barwny, kolorowy i na pewno głośny. Wiemy, że w wydarzeniu wezmą udział chóry dziecięce, które obiecały, że odśpiewają naszą piosenkę ze spektaklu „Pippi” – zdradza.

Początek wspólnego świętowania zaplanowano w środę, 22 czerwca, o godz. 11:00 na Jasnych Błoniach przy pomniku Trzech Orłów. Całość rozpocznie się od krótkiego, rozśpiewanego spektaklu. Stamtąd uczestnicy wyruszą barwnym korowodem do teatru, po drodze zatrzymując się na przystankach przygotowanych przez aktorów. Pierwszy z nich zlokalizowany będzie przy Urzędzie Miasta.

– W okolicy ul. Niedziałkowskiego czekać będzie na nas niespodzianka – zapowiada Przystupa. – Kiedy dotrzemy do teatru, wyjątkowo zostanie otwarta scena zewnętrzna. Zasiądziemy wspólnie na placu Teatralnym i będziemy brać udział w krótkim koncercie. Wokół budynku Pleciugi przygotujemy szereg atrakcji dla dzieci. Będą to gry i zabawy podwórkowe, warsztaty plastyczne i poczęstunek.

Od piątku, 17 czerwca, trwa również konkurs, do którego wciąż można się dołączyć, by wygrać fantastyczne nagrody, a do tego spróbować pleciugowych specjałów. Więcej szczegółów na stronie teatru: http://pleciuga.pl/aktualnosci/398/konkurs-swieto-pleciugi