W nowym sklepie Asprodu na rogu ul. Wrocławskiej, Europejskiej i Tynieckiej można kupić pieczywo, przekąski i słodkości bez wysiadania z samochodu. Na otwarciu, w piątek 7 grudnia, można było spróbować nowych wypieków Asprodu. Gościem specjalnym był Krzysztof Ilnicki, mistrz polskiej sceny cukierniczej, juror popularnego programu telewizyjnego Bake Off – Ale Ciacho!

Oczywiście zakupy w nowym punkcie na Gumieńcach będzie robić również w tradycyjny sposób. Zupełną nowością jest natomiast możliwość korzystania z tradycyjnej oferty Asprodu bezpośrednio z samochodu. Do tej pory zamawianie i odbieranie jedzenia z okienek kojarzyło się szczecinianom przede wszystkim z fast foodami. Jak sprawdzi się w przypadku piekarni-cukierni?

Będzie wygodniej

– Stale obserwujemy, że w naszych czasach żyje się coraz szybciej, dlatego staramy się wprowadzać kolejne udogodnienia dla naszych klientów, które pozwolą im zaoszczędzić trochę czasu, którego niestety wciąż brakuje. Mamy już na przykład sklep internetowy, w którym można zamawiać torty okolicznościowe łatwo, szybko i bez wychodzenia z domu. Sklep z okienkiem drive-thru ma być kolejnym rozwiązanie, które sprawi, że zakupy u nas będą jeszcze wygodniejsze – mówi Agnieszka Dominiak z firmy Asprod.

Takie udogodnienia jak okienka drive-thru coraz częściej wprowadzają sklepy spożywcze, apteki czy nawet placówki bankowe. To trend zauważalny na całym świecie i coraz popularniejszy w Polsce. Zwłaszcza, że w niektórym miejscach to rozwiązanie najbardziej praktyczne.

– Początkowo w tym miejscu planowaliśmy otworzyć standardowy sklep firmowy. Przy podejmowaniu decyzji o wzbogaceniu go o nowy koncept, nie bez znaczenia była dla nas lokalizacja – jest on położony tuż przy bardzo ruchliwej ulicy, a w okolicy nie ma zbyt wielu miejsc parkingowych. Dzięki okienku drive-thru nasi klienci nie będą musieli się tym przejmować – dodaje.

Punkt na rogu ul. Wrocławskiej, Europejskiej i Tynieckiej jest wyjątkowy również z jeszcze jednego powodu. W najbliższych dniach tylko tutaj będą dostępne nowe słodkości wypiekane przez Asprod. Ich premiera odbyła się właśnie podczas piątkowego otwarcia.

Zarówno sklep firmowy, jak i okienko czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach 6-20, w soboty od 7 do 19, oraz w niedziele (również te z ograniczonym handlem) od 8 do 17.