Szczecińscy artyści pracują nad piosenką, która ma być podziękowaniem i wsparciem dla personelu medycznego. „Moja i twoja nadzieja” będzie utworem, który w obliczu zarazy doda Polakom otuchy i będzie napawał nadzieją.

Obecny czas epidemi to okres szczególnie trudny dla tych, którzy ryzykują własne zdrowie, a nawet życie, by nieść pomoc zarażonym wirusem SARS-Cov-2. W ramach podziękowań szczecińscy artyści przygotowali piosenkę, która ma być wsparciem dla personelu medycznego. Pomysłodawcą inicjatywy jest Marcin Jarczyński, który chciał zrobić coś dobrego w obliczu nadciągającej pandemii.

– Założyłem grupę na Facebooku, do której zacząłem zapraszać znajomych artystów i osoby z branży muzycznej. Pierwotnie chciałem, żebyśmy zaśpiewali utwór "We are the world” – mówi Jarczyński. – W międzyczasie zobaczyłem, że moja znajoma Maria Radoszewska, założyła równoległą grupę "Polscy Artyści z dedykacją dla Personelu Medycznego". Przyłączyłem się do niej i razem uznaliśmy, że warto zrobić coś wspólnie.

"Moja i twoja nadzieja"

Inicjatorzy zdecydowali się na piosenkę "Moja i twoja nadzieja" zespołu „Hey”. Wybór utworu był nieprzypadkowy.

– Już w 1997 roku, kiedy Polskę nawiedziły powodzie, stał się swoistym hymnem, który w obliczu kataklizmu dodawał nam Polakom otuchy i napawał nas nadzieją – tłumaczy Jarczyński. – Szczeciński zespół Hey, szczecińska piosenka, a dzisiaj szczecińscy artyści, którzy chcą dodać otuchy wszystkim Polakom, a przede wszystkim podziękować całej branży medycznej.

Mnóstwo pracy, w ograniczonych warunkach

W ciągu tygodnia do akcji zgłosiło się ponad 40 osób. Artyści dostali podkład muzyczny stworzony przez Krzysztofa Baranowskiego. Każdy z wokalistów miał za zadanie nagrać swój wokal za pomocą telefonu komórkowego. Do całej akcji przyłączył się chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

– Nie lada wyzwaniem było nagranie chóru w dobie, koronawirusa i przymusowego siedzenia w domu – mówi M. Jarczyński. – Aranżację i nagranie dla chóru zrealizował Przemysław Skuz, a w tym ambitnym przedsięwzięciu online wziął udział 50-osobowy skład żeński pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Wiodące wokale, które usłyszymy w utworze, to Kasia Buja Kazuba, Damian Rybicki, Olek Różanek, Michał Grobelny i Hubert Biczkowski.

Codziennie w facebookowej grupie "Polscy Artyści z dedykacją dla Personelu Medycznego" są dodawane przeróżne materiały z podziękowaniem i wsparciem dla wszystkich lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Jak sama organizatorka Maria Radoszewska, skrzypaczka i wokalistka tłumaczy: – Chcemy przekazać WSPARCIE, ZROZUMIENIE, SERDECZNOŚĆ i WDZIĘCZNOŚĆ ludziom, którzy robią to samo w tym momencie dla nas. Nie chodzi o komercję czy promocję artystów i ich dzieł, tylko o ludzkie wsparcie personelu medycznego z potrzeby serca.

Premiera utworu planowana jest w poniedziałek 30 marca w serwisie YouTubie, jak i na Facebooku, na grupie Nagranie utworu "Moja i Twoja Nadzieja" z dedykacją dla PersoneluMedycznego.

Wokaliści:

1. Ryszard Leoszewski

2. Damian Rybicki

3. Marcin Jarczyński

4. Michał Grobelny

5. Kasia Buja Kazuba

6. Olga Adamska

7. Sylwia Friday

8. Gosia Lipka

9. Sylwia Różycka

10. Hubert Biczkowski

11. Maria Radoszewska

12. Maya Koterba

13. Kasia Olczykowska

14. Maciej Łagodziński

15. Olek Różanek

16. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie - blisko 40 chórzystek - dyrygentka Sylwia Fabiańczyk-Makuch

17. Ola Andrukajtis

18. Sylwia Kowalczyk

19. Andrzej Ulhurski

20. Aneta Todorczuk

21. Bartosz Utracki

22. Marcin Mazurek

23. Radosław Napierała

Instrumentaliści:

Krzysztof Baranowski - pianino, aranżacja, producent muzyczny

Maciej Kazuba - gitara akustyczna

Arek Martinka

Wojtek Wójcicki - gitara elektryczna

Maria Radoszewska - skrzypce

Kuba Fiszer - perkusja

Paweł Grzesiuk - gitara basowa

Teledysk video: Flostudio