Konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment podpisało umowę z niemiecką siecią hotelową Maritim na budowę pięciogwiazdkowego hotelu.

Firmy Tian Yu i Recca Investment to kapitał chiński. Tereny nad jeziorem Dąbie kupili już w 2006 roku. To 2,1 ha gruntów obok Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Planowane tam inwestycje długo nie mogły jednak ruszyć ze względu na zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które zabraniały budowy w tym miejscu dużych obiektów. Radni zmienili je w ubiegłym roku.

Jak informuje portal szczecinbiznes.pl budowany przez Chińczyków kompleks będzie składał się z trzech głównych obiektów. Pięciogwiazdkowy hotel sieci Maritim będzie miał blisko 460 pokoi. Obok powstać ma apartamentowiec hotelowy „Spinaker”. Trwa budowa mariny, którą prowadzi fundacja Sun&Sail (jej fundatorami są spółki Tian Yu i Recca Investment). Jej koszt to 12 mln zł, z czego 4,8 mln zł pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Cały kompleks będzie nosił nazwę Hot Spring Bay i będzie zasilany energią geotermalną.

„Zespół hotelowo-apartamentowy Hot Spring Bay zmieni ten fragment Szczecina nie do poznania. W miejscu starych, zaniedbanych budynków i nabrzeży powstanie nowoczesna przestrzeń, która przez cały rok przyciągać będzie turystów oraz miłośników aktywnego wypoczynku. Z ogólnodostępnej mariny oraz usług SPA, konferencyjnych i bankietowych oferowanych przez hotel korzystać będą mieszkańcy Szczecina i regionu” – czytamy na stronie internetowej inwestycji.