Tango w wielkim stylu zawita bezpośrednio w domach słuchaczy, a wszystko za sprawą koncertu finałowego Szczecin Classic, który jest dedykowany Piazzolli. Międzynarodowi soliści, piękna muzyka, porywające wykonanie – takie będzie Grande Finale festiwalu Szczecin Classic.

 

W ostatni dzień tegorocznej majówki Baltic Neopolis Orchestra zaprasza na wyjątkowy koncert z udziałem światowej sławy artystów.

– Ciekawy program, wielkie gwiazdy – na pewno wszystkim się spodoba – zapowiada Emilia Goch Salvador, dyrektor orkiestry.

Na koncercie u boku gwiazd zobaczymy aż trzy orkiestry festiwalowe, a w programie genialne Grand Tango, Pory roku w Buenos Aires, Oblivion i Libertango Astora Piazzolli. Podczas koncertu będzie szansa zobaczyć m. in. Tomasza Tomaszewskiego, pierwszego koncertmistrza Deutsche Oper Berlin, czy Andriya Viytovycha, uznawanego za jednego z najlepszych i najwszechstronniejszych brytyjskich altowiolistów.

– Wszystkie koncerty odbywają się w różnych miejscach, finałowy będzie w Trafostacji. Ale wcześniej gościliśmy w kościele p.w. św. Jana Ewangelisty, na dziedzińcu Muzeum Narodowego, w Technoparku. Dużo się zmienia, będzie dynamicznie. O to chodzi, by słuchacze mogli przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc w Szczecinie – tłumaczy Goch Salvador.

Koncert finałowy festiwalu Szczecin Classic – Obligato już w poniedziałek, 3 maja, o godz. 19.30. Transmisja online na Facebooku Szczecin Classic: https://www.facebook.com/szczecinclassic. Tam też dostępne są nagrania wszystkich festiwalowych koncertów.

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/288668146279412/