W nowych koszulkach w granatowo – bordowe pasy piłkarze zagrają już w sobotę, 14 lutego.

Tak o nowych strojach Portowców mówi rzecznik prasowy Pogoni Szczecin, Krzysztof Ufland:

Kilka lat kibice czekali na tę historyczną chwilę. Od meczu z Lechem Poznań, a więc od 14 lutego 2015 roku, domowym strojem Pogoni Szczecin będzie trykot w pionowe granatowo-bordowe pasy, nazywany przez kibiców "Pasiakiem". To moment, na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem!
Już teraz zdradzimy Wam, że nowa koszulka jest wyjątkowa. Nike wyprodukował ją specjalnie dla Pogoni Szczecin - w katalogu nie znajdziecie takiego wzoru w granatowo-bordowej kolorystyce. Żadna inna drużyna piłkarska na świecie nie będzie miała takich strojów! Co jeszcze czyni nowego "Pasiaka" niezwykłym? Nawiązuje do historycznych koszulek Portowców oraz klubowych barw i w pełni odpowiada na potrzeby kibiców Pogoni Szczecin! To koszulka, którą powinien mieć każdy fan Portowców.
Nowe trykoty zadebiutują w meczu z wyjątkowym rywalem - Lechem Poznań, a więc 14 lutego 2015 roku. Zdecydowaliśmy, że do tego czasu będziemy trzymać naszych fanów w napięciu i nie pokażemy nawet zdjęć koszulki. Wszystko po to, żeby w meczu z Lechem Portowcy czuli się naprawdę wyjątkowo! Oczywiście uchylimy rąbka tajemnicy, pokażemy Wam fragmenty nowej koszulki meczowej, ale w pełnej krasie zobaczycie ją dopiero na meczu inauguracyjnym! 
Także 14 lutego "Pasiak" trafi do sprzedaży. Gdy tylko otworzą się bramy stadionu, klubowy Fanshop oraz punkty sklepowe w I i II strefie rozpoczną sprzedaż replik meczowych. W podstawowej wersji (w pełni obrandowana, z logami sponsorów klubu) koszulka kosztować będzie tylko 199 złotych! Biorąc pod uwagę fakt, że to trykot w pełni dedykowany Pogoni Szczecin, produkowany specjalnie dla naszego klubu i nawiązujący do historycznych barw, jest to naprawdę atrakcyjna cena.
Chcemy również wynagrodzić Wam ten czas oczekiwania i dać Wam szansę zdobycia nowego "Pasiaka"! Dlatego też codziennie do dnia meczu z Lechem organizować będziemy konkursy (szukajcie ich na naszych stronie oficjalnej oraz klubowych facebooku i twitterze), w których do wygrania będą meczowe trykoty. Tuż przed meczem z Lechem 10 szczęśliwców odbierze świeżutkie granatowo-bordowe "Pasiaki" Pogoni!  

Decyzja o wyprodukowaniu strojów nawiązujących do tradycji klubu, została podjęta przez klub oraz sponsora technicznego w odpowiedzi na sugestie środowiska kibiców Pogoni Szczecin.