Przy kompleksie biurowym Posejdon trwa właśnie porządkowanie terenu i przebudowywanie okolicznych ulic. Prace skomplikowały się jednak przy ulicy Kaszubskiej. Jeden z kierowców bowiem nie przeparkował swojego auta. Na zdjęciach możemy więc zobaczyć rozkopaną ulicę, koparki, robotników i… samotny samochód ominięty przez budowlańców. W poszukiwania kierowcy zaangażowane są już policja i straż miejska, a inwestor się niecierpliwi, bo niefrasobliwość właściciela auta komplikuje prace i generuje opóźnienia.

Zdjęcie samotnego BMW stojącego na środku placu budowy przy ul. Kaszubskiej obiegło Internet dziś rano. Samochód uniemożliwia kompleksowe prowadzenie prac, choć wykonawca robi, co może, żeby mimo przeszkód inwestycja posuwała się do przodu.

– Obecnie trwają poszukiwania właściciela pojazdu, bo bardzo przeszkadza on nam w prowadzeniu budowy. Tydzień wcześniej prosiliśmy mieszkańców o przeparkowanie samochodów na czas budowy, były wywieszone kartki i ostrzeżenia. Może właściciel gdzieś wyjechał? – mówi Tomasz Pyzik, kierownik budowy biurowca Posejdon. – Czekamy, żeby coś z tym zrobić – dodaje.

O sytuacji poinformowano zarówno policję, jak i straż miejską. Instytucje kontrolne mają jednak spory problem, co zrobić z samochodem. Jest to droga publiczna, ale na czas remontu zamieniła się w plac budowy, czyli teoretyczną odpowiedzialność za to, co się tam dzieje przejmuje wykonawca prac. Straż miejska deklaruje wsparcie i sprawdzenie dzisiaj możliwości działania na terenie ulicy Kaszubskiej.

– Patrol został już skierowany na miejsce – mówi Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej w Szczecinie. – Spróbujemy dotrzeć do właściciela, żeby to auto zostało zabrane, ale jest to plac budowy i my jako straż nie możemy go odholować we własnym zakresie. Jest to dość kuriozalna sytuacja, ale przed rozpoczęciem prac nikt nie poprosił nas o pomoc – dodaje.

Budowa biurowca Posejdon postępuje, o czym na łamach portalu wSzczecinie.pl informujemy na bieżąco. Ostatnio wykonawca zaprezentował efektowną „zieloną ścianę”, która powstała wewnątrz kompleksu.