Wystawa broni, mundurów i wyposażenia wojskowego z różnych okresów, z wieloma nawiązaniami do historii Szczecina. To część atrakcji Muzeum Techniki Wojskowej, które Fundacja Edukacji Strzeleckiej i Historycznej "Semper Parati" otworzyła w schronie przy ul. Bulwar Gdański 7.

Nowe muzeum znajduje się w betonowym kolosie, poniemieckim schronie z 1943 r. Stoi on na Łasztowni, tuż przy ul. Energetyków (na wysokości przystanku tramwajowego) i Trasie Zamkowej.

Dzięki staraniom Fundacji, wnętrze schronu wypełniały eksponaty z różnych okresów historii wojskowości. Obejrzeć można tam m.in. broń strzelecką. Zarówno tę z czasów II wojny światowej, jak i późniejszych okresów, aż po współczesne egzemplarze.

Zwiedzający znajdą w muzeum także umundurowanie, a także wyposażenie wojskowe z czasów zimnej wojny i PRL. Szczecińskie akcenty to np. pamiątki po 56. Kompanii Specjalnej ze Szczecina i powojenne pozostałości znalezione w okolicach miasta. Wyjątkową atrakcją jest replika niemieckiego wozu pancernego Sd. Kfz 247 AusfB.

Fundacja Edukacji Strzeleckiej i Historycznej "Semper Parati" poza działalnością muzealniczą zajmuje się m.in. upowszechnianiem wiedzy i umiejętności dotyczących obronności, podtrzymywaniem tradycji narodowych czy propagowaniem strzelectwa. Łacińskie „Semper parati” oznacza „zawsze gotowi”.