Skąd wzięła się nazwa ul. Tkackiej? Czym wsławił się ktoś mieszkający przy niej? Jakie tajemnice kryje jeden ze stojących tam budynków? To tylko przykładowe pomysły na temat legendy o ulicy Tkackiej. Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin zachęca dzieci i ich rodziców do wymyślenia takiej opowieści i wzięcia udziału w konkursie familijnym.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że trzeba zostać w domu. Bardzo cenny jest więc każdy pomysł, jak ciekawie i wartościowo spędzić wolny czas, zwłaszcza z dziećmi. Z pobudzającą kreatywność propozycją wystąpiło stowarzyszenie Rowerowy Szczecin. To konkurs familijny na napisanie legendy związanej z ulicą Tkacką.

Szczegółowa tematyka jest dowolna. Można się zastanowić co przy dzisiejszej ul. Tkackiej wydarzyło się 50, 100, 300 czy nawet 500 lat temu. Jakie czary lub tajemnicze wydarzenia mogły mieć tam miejsce? Wiadomo przecież, że Stare Miasto w Szczecinie jest pełne zakamarków, uroków i tajemnic.

Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych, ale bardzo mile widziana jest pomoc i zaangażowanie ze strony rodziców opiekunów czy nauczycieli. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: dzieci uczęszczające do klas 1-3 (I kategoria), do klas 4-6 (II kategoria) i do klas 7-8 (III kategoria). W jury konkursu będzie zasiadał między innymi szczeciński Legendziarz – Mirosław Wacewicz.

Spisane legendy trzeba wysłać pod adres: tkackazatka@gmail.com do 5 kwietnia 2020 r. Opowiadanie - legenda nie może przekraczać objętości jednej strony A4 i 3600 znaków ze spacjami.

Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest 18 kwietnia. Na zwycięzców czekają nagrody.

Rowerowy Szczecin nie przez przypadek wybrał do konkursu ul. Tkacką. Od dawna stowarzyszenie postuluje stworzenie w tym miejscu woonerfu, czyli ulicy przyjaznej i bezpiecznej również dla pieszych oraz rowerzystów, z rozbudowaną zielenią i małą architekturą.