Do grona najemców szczecińskiego biurowca Oxygen dołączył Citi Handlowy. Z kolei firma technologiczna DGS zdecydowała się na rozszerzenie dotychczasowej współpracy.

Nowe umowy najmu na ponad 1,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej zostały już podpisane. Citi Handlowy wprowadzi się do budynku Oxygen w sierpniu br. Bank zajmie 518 m² powierzchni zlokalizowanej na siódmym piętrze.

Także od sierpnia współpracę z EPP (do którego należy biurowiec Oxygen) rozszerzy firma DGS Business Services Sp. z o.o., należąca do duńskiej Grupy kapitałowej William Demant, która zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, urządzeń diagnostycznych oraz interaktywnych urządzeń komunikacyjnych. Spółka wynajęła dodatkowe blisko 1 000 m², powiększając tym samym swoje biuro do ponad 5 200 m².

– Nasza firma funkcjonuje w Polsce of 2007 r., a w biurowcu Oxygen, w którym mieści się nasze wyspecjalizowane centrum usług wspólnych, jesteśmy od 2015 r. W związku z dynamicznym rozwojem w ciągu ostatnich kilku lat nasz zespół bardzo się rozrósł – zaczynaliśmy od 50 osób, a teraz jest nas już ponad 300. Nieustannie planujemy też nowe zatrudnienia – mówi Maciej Prusinowski, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych DGS Business Services.

Sylwia Piechnik, Head of Office Leasing w EPP dodaje: – Umowy najmu podpisane z Citi Handlowy i firmą DGS potwierdzają, że na szczecińskim rynku wciąż istnieje zapotrzebowanie na wysokiej klasy, dobrze usytuowaną powierzchnię biznesową. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju firm, w tym sektora usług dla biznesu, można się spodziewać, że w najbliższych latach trend ten się utrzyma i popyt na przestrzeń biurową w stolicy województwa zachodniopomorskiego będzie wzrastał.

Oxygen to nowoczesny budynek klasy A zlokalizowany w ścisłym centrum Szczecina, przy skrzyżowaniu dwóch głównych ulic, blisko centrum handlowego Galaxy. Obiekt oferuje łącznie ponad 14 000 m² powierzchni pod wynajem. Wśród najemców budynku znajdują się m.in. takie firmy jak: infinIT Codelab, Macrobond, PKO BP, Medicover, Yara i Diebold Nixdorf BPO.