W środę, 24 listopada, do użytku został oddany nowy parking przy Jeziorze Głębokim. To część dużego węzła komunikacyjnego, który powstał w tej okolicy.

 

Prace przy budowie węzła Głębokie zakończyły się już wcześniej, ale przedłużały się procedury odbiorowe dotyczące nowego parkingu. O ich zakończeniu poinformował w środę prezydent Piotr Krzystek.

„Dobra wiadomość, dla mieszkańców północnych części Szczecina oraz amatorów weekendowych wypadów do lasu: od dziś parking przy Węźle Głębokie otwarty” – napisał prezydent Krzystek na swoim facebookowym profilu.

Nowy parking powstał od podstaw w miejscu, gdzie wcześniej był wysypany żwirem plac wśród drzew. Przygotowano tam 152 miejsca postojowe. Aby stworzenie takiej infrastruktury było możliwe, trzeba było wyciąć 267 drzew.

W ramach budowy węzła Głebokie skrzyżowanie przy kąpielisku zostało przebudowane na rondo. Obok powstała pętla z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek i parkingiem rowerowym. Poza wspomnianym parkingiem, przebudowano też fragmenty ulic dojazdowych - al. Wojska Polskiego, Zegadłowicza i Miodowej oraz ul. Kupczyka na całej długości, do granic miasta, wraz ze ścieżką pieszo-rowerową.

Wykonawcą prac o wartości 65 mln zł była firma Strabag. Ze środków unijnych pozyskano na ten cel 32 mln zł.