- Uwagi o potrzebie instalacji lub wymianie wiat to jedne z najczęstszych sygnałów trafiających do ZDiTM – wskazuje Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. W tym roku nowe wiaty staną na 20 przystankach komunikacji miejskiej. ZDiTM właśnie wyłonił wykonawcę, który dostarczy i zainstaluje zadaszenia.

Nowe wiaty pojawią się m.in. w następujących lokalizacjach: Gocław pętla, Kościelna kierunek Gocław, Nad Odrą 4 kierunek Police, Cegłówka kierunek Police, Cegłówka kierunek Gocław (wymiana na nową), Celulozowa kierunek Police, Skolwin Dworzec kierunek Gocław (wymiana na nową), Nowy Świat kierunek Gocław (wymiana na nową), Nowy Świat kierunek Police (wymiana na nową), Stołczyńska kierunek Police (wymiana na nową), Stołczyńska kierunek Gocław (wymiana na nową), Orłowska kierunek Police, Orłowska kierunek Gocław (wymiana na nową), Antosiewicza kierunek Ludowa, Orłowska kierunek Gocław (wymiana na nową), Wrocławska Rubież kierunek Stocznia Szczecińska.

Wiaty będą miały długość 3 i 4 metrów.

W sumie do konkursu na dostawę wiat zgłosiło się sześć firm. Za najlepszą ofertę (uzasadnieniem wyboru była najniższa cena) uznano propozycję Zakładu Wielobranżowego SOPEL Sławomir Sobczyk. Instalacja będzie kosztować 63 345 zł. Na ich montaż wykonawca będzie miał 56 dni od momentu podpisania umowy.