Do końca wakacji kierowcy będą mieli do dyspozycji nowe rondo, a rowerzyści kolejne trasy do bezpiecznej jazdy – informuje Hanna Pieczyńska z ZDiTM. Tym razem nowa organizacja ruchu powstanie na skrzyżowaniu ulic Wąskiej i Niedziałkowskiego.

Skrzyżowanie, na którym powstanie kolejne w Szczecinie rondo jest zamknięte dla ruchu już od kilku tygodni ze względu na prace wykonywane przez ZWiK.

Swoje prace drogowcy rozpoczną w najbliższą środę, 25 lipca. W pierwszej kolejności wymieniona zostanie nawierzchnia na samym skrzyżowaniu oraz na odcinku od ulicy Wąskiej do Unisławy (w planach: frezowanie, układanie warstwy wiążącej, siatki wzmacniającej i warstwy ścieralnej).

– Jest to kontynuacja prac zrealizowanych w zeszłym roku, kiedy nowa jezdnia pojawiła się na odcinku od Jana Pawła II do remontowanego teraz skrzyżowania – mówi rzeczniczka ZDiTM. – W ramach zmian pojawi się nowe oznakowanie poziome w postaci "sierżanta rowerowego". Dodatkowo w pasie dzielącym aleję Jana Pawła II zostanie wykonana śluza rowerowa, która ma zadanie połączyć projektowany pas rowerowy z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym oraz umożliwić bezpieczny skręt w lewo, wykonany zostanie także nowy fragment ścieżki o nawierzchni bitumicznej.

Rondo, które powstanie na skrzyżowaniu ulic Niedziałkowskiego i Wąskiej będzie miało średnicę 3 m i nawierzchnię z kostki kamiennej.

Prace zakończą się pod koniec wakacji. Roboty wykona firma Strabag.