W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 79 zakażonych wirusem SARS-Cov-2 w Polsce, dwie osoby pochodzą z naszego regionu. Od wczoraj wzrosła też liczba pacjentów z COVID-19 hospitalizowanych w oddziale zakaźnym w szpitalu w Szczecinie.

Jak przekazał rano szczeciński sanepid, dwie nowe osoby zakażone koronawirusem w naszym regionie to kobieta w średnim wieku z powiatu stargardzkiego, która na ten moment przebywa w izolacji domowej oraz starszy mężczyzna z powiatu polickiego, który jest hospitalizowany w SPWSZ przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie.

Od sobotniego wieczoru liczba pacjentów hospitalizowanych w szczecińskim szpitalu wzrosła do 28. Jak przekazała w niedzielę rano Natalia Andruczyk, rzecznik prasowa SPWSP w Szczecinie, poza starszym mężczyzną z powiatu polickiego, w ostatnich godzinach trafili tu także mężczyzna w średnim wieku z powiatu stargardzkiego oraz starsza kobieta i starszy mężczyzna z powiatu świdwińskiego. Osoby te do tej pory przebywały w izolacji domowej. Ich stan jest stabilny.

W oddziale zakaźnym dziecięcym hospitalizowne jest roczne dziecko, które przebywa ze swoją mamą. Jest w stanie stabilnym.

W oddziale intensywnej terapii przebywają dwie osoby w stanie ciężkim.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie zachodniopomorskim wzrosła do 53, w tym jedna osoba zmarła. W całym kraju liczba zakażonych przekroczyła 1700. 19 osób zmarło.