Ekskluzywna restauracja z miejscem na koncerty i wystawy powstanie na Bulwarze Gdyńskim. Właśnie poznaliśmy zwycięzcę konkursu na dzierżawę gruntów pod kolejny pawilon handlowo-gastronomiczny po drugiej stronie Odry.

– Jeszcze w tym sezonie na Bulwarze Gdyńskim pojawi się nowa restauracja, w której będzie można zjeść dobrą rybę, napić się aromatycznej kawy w towarzystwie domowych wypieków czy przyjść na wystawę lub koncert – informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o. o.

Komisja konkursowa wybrała przyszłego dzierżawcę gruntów pod pawilon handlowo-gastronomiczny.

W sumie do konkursu zgłosiło się 5 przedsiębiorców:

- Incert Beata Wagner, Szczecin

- Norbert Dąbek Centrum Gastronomiczno-Rozrywkowe CLIF, Dziwnów

- Szczecińskie Centrum Tenisowe JAKO Sp. z o.o., Szczecin

- „Bracia Balowscy” T.R. Balowcy S.C, Mierzyn

- DPS Sp. z o.o. Sp. K., Szczecin

Najkorzystniejszą ofertę zdaniem komisji konkursowej zaproponował Norbert Dąbek Centrum Gastronomiczno-Rozrywkowe CLIF. Nowy pawilon będzie nawiązywał wyglądem do istniejących już na bulwarze obiektów. Będą to dwie przeszklone bryły połączone ze sobą zadaszonym ogródkiem (patiem), w których będą funkcjonować restauracja oraz kawiarnia.

– W swojej argumentacji przedsiębiorca zapewnia, że nowy pawilon będzie miejscem podnoszącym prestiż miasta, a prowadzona w nim działalność będzie nawiązywać do położenia obiektu – czytamy w przesłanej informacji prasowej. – Restauracja ma opierać się na kuchni morskiej, a kawiarnia na domowych wypiekach. Obiekt zostanie przystosowany również do organizowania w nim wydarzeń kulturalnych m.in. koncertów, wystaw czy spotkań z ciekawymi ludźmi. Przedsiębiorcy planują także organizowanie wieczorów kulinarnych.