W sobotni wieczór Filharmonia zaprasza w podróż w czasie do magicznych lat 20. i 30. XX wieku. W muzyczny świat, eleganckich dam i szarmanckich gentelmanów przeniosą słuchaczy utwory takie jak „Sex appeal”, „Na pierwszy znak”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Już nie zapomnisz mnie”. Koncert będzie bezpłatnie transmitowany na kanałach FIlharmonii w serwisach Facebook i YouTube.

 

Lata 20. i 30. XX wieku to czas owiany mgłą tajemnicy. Nowy Jork, Paryż, odradzająca się Warszawa. Miejsca tętniące życiem towarzyskim. W Stanach Zjednoczonych królują takie przeboje jak „Night and day” czy „Cheek to cheek”, a w Warszawie Eugeniusz Bodo śpiewa piosenki, które na zawsze już zostaną w naszej pamięci. Kto nie zna „Sex appeal” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”? Inspiracją do tekstów piosenek były niezliczone anegdoty, bon moty, zabawne przygody i niesamowite zdarzenia, które rozgrywały się w tym barwnym okresie.

Te i inne tak dobrze znane utwory w zupełnie nowych aranżacjach orkiestrowych Daniela Nosewicza (choć młodego, to już uznanego aranżera, kompozytora i dyrygenta) wykona Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie. W Złotej Sali wystąpią także Zofia Nowakowska, Sylwia Różycka, Wojciech Myrczek i Jakub Szydłowski.

Na koncert "Lata XX, lata XXX…" Filharmonia zaprasza 9 stycznia o godzinie 19:00. Będzie go można zobaczyć bezpłatnie na kanałach instytucji w serwisach Facebook i YouTube.