Przepiękna muzyka, międzynarodowa obsada, czarujące przestrzenie – Willa Lentza zaprasza na jedyny w swoim rodzaju koncert, który przeniesie słuchaczy do magicznej krainy inspirowanej „Snem nocy letniej” Szekspira.


Wyjątkowy wieczór w Willi Lentza

To będzie niepowtarzalny wieczór w Willi Lentza (al. Wojska Polskiego 84). Muzyka ożywi przestrzeń, która sama w sobie jest wspaniałą dekoracją. Już w najbliższą sobotę, 25 czerwca o godzinie 21.00, w pięknej scenerii ogrodu Willi Lentza wystawiona zostanie „Królowa Elfów” angielskiego kompozytora epoki baroku, Henry'ego Purcella. To kompozycja, do której libretto powstało na podstawie komedii Williama Shakespeare’a „Sen Nocy Letniej”.

– Kontynuujemy zeszłoroczny wątek i formę muzyczną. To już stanie się tradycją Willi Lentza, że w najkrótsze noce w roku instytucja będzie podkreślać te magiczne chwile wydarzeniami artystycznymi – mówi Jagoda Kimber, dyrektor Willi Lentza. – W tym roku ponownie zaprosiliśmy do współpracy Fundację Akademia Muzyki Dawnej, która w autorskim opracowaniu zaprezentuje semioperę „Królowa Elfów”. Serdecznie zapraszam, przygotowaliśmy nową podłogę plenerową, stoliki i leżaki. Będzie pięknie – obiecuję.

„Królowa Elfów” Purcella łączy w sobie elementy teatru dramatycznego, czyli partie mówione, ze śpiewem, muzyką i tańcem. Będzie to opowieść o obrazach miłości – natchnionej, komicznej i wreszcie spełnionej – której towarzyszy zaczarowany świat, pełen nimf, wróżek i duchów leśnych. Publiczność w muzyczną podróż przeniosą dźwięki instrumentów smyczkowych, m.in. skrzypce czy altówki, wzbogacone o instrumenty dęte, jak flety czy oboje, oraz perkusje.

– Zamiast baletu wystawiamy narratora, który przedstawi pewne części fabuły i komentarze. W tym wypadku narratorem jest powszechnie znany w Szczecinie Michał Janicki, więc myślę, że to gwarantuje dobre emocje – mówi Paweł Osuchowski, dyrektor Orkiestry FAMD. – Wykonawcy to międzynarodowa obsada. Mamy słowacką sopranistkę Ingridę Gapovą i ukraińskiego basa Volodymyra Andruszczaka. Współpracują z nami, ale pierwszy raz spotkają się specjalnie na ten jeden raz.

Będzie można też zwiedzić willę i prezentowane w niej wystawy

„Królowa Elfów” zabrzmi w ogrodzie Willi Lentza w najbliższą sobotę, 25 czerwca, o godz. 21. Bilety na wydarzenie dostępne są na: https://bilety.fm/pl/muzyka/7272-krolowa-elfow-w-ogrodzie-willi-lentza-szczecin.html.

– Serdecznie zapraszamy. Bilety można będzie również nabyć przed samym wydarzeniem.

Tradycyjnie będzie również możliwość do zwiedzania Willi, w tym dwóch nowych wystaw – Timma Stuetza i Wojciecha Siudmaka – zachęca J. Kimber.