Na miejscu zastali 8 automatów do gier hazardowych i 3 graczy. Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zamknęli kolejny nielegalny salon gier w Szczecinie.

 

Akcja służb została przeprowadzona w miniony piątek, 15 stycznia br. i uczestniczyło w niej 23 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Tym razem skontrolowano lokal działający w samym centrum miasta.

– Na miejscu zastano trzech graczy i jedną osobę z obsługi. Wszystkie osoby przewieziono do siedziby Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, gdzie zostały przesłuchane – informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

W przeszukanym salonie zatrzymano 8 automatów do gier hazardowych, 2 komputery, 2 modemy, wideorejestrator, 3 telefony komórkowe. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie 1980 zł.

Za naruszenie przepisów urządzającemu nielegalne gry hazardowe grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Jak przypomina rzeczniczka, zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

– Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie – zaznacza rzeczniczka IAS w Szczecinie.

AUTOR ZDJĘCIA: KAS

AUTOR ZDJĘCIA: KAS

AUTOR ZDJĘCIA: KAS