Pierwszy w Szczecinie Oktoberfest startuje już w najbliższy piątek, 18 października. W Alei Kwiatowej na pewno nie zabraknie piwnych degustacji i pokazów warzenia złocistego trunku, ale to nie wszystko. Organizatorzy przygotowali znacznie więcej atrakcji. Zapraszają na koncerty, występy stand-up, spacery szlakiem piwnego Szczecina oraz konkursy i quizy z nagrodami.

Już w ten weekend, 18 i 19 października, szczecinianie będą mogli wziąć udział w wielkim święcie piwa. W Alei Kwiatowej odbędzie pierwsza edycja Oktoberfest, wzorowanego na słynnych bawarskich imprezach pwinych. W wydarzeniu wezmą udział rzemieślnicze browary z całej Polski. Swój udział potwierdzili: Nepomucen, Browar Łąkomin, Colberg, Witnica, Dziki Miód Piwowar, Browar Edi, KOREB, Browar Stacja Małomice oraz szczeciński sklep Chmiel Świat Piwa. Pilzner, lager, koźlak, porter, pale ale, pszeniczne, a może smakowe? Jak zapewniają organizatorzy, w bogatej ofercie wystawców z pewnością każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie.

Jednak szczeciński Oktoberfest warto odwiedzić nie tylko ze względu na rozmaite rodzaje złotego trunku. W ciągu dwóch dni w Alei Kwiatowej zaplanowano sporo różnych atrakcji. Na początek organizatorzy zapraszają na pokazy warzenia piwa, kapslowania i śrutowania słodu. Zaraz po nich Tomasz Schütz z kanału „Browar Gdynia” nauczy wszystkich zainteresowanych, jak należy degustować piwo, na co zwracać uwagę, czym się kierować przy wyborze smaków i jak rozpoznawać słody. W degustacji wezmą udział osoby wybrane przez blogera. Równocześnie wyruszy także spacer miejski szlakiem „Pivnego Szczecina”. Na wieczór przygotowano mnóstwo gier, zabaw oraz quizów z nagrodami. Ponadto o godz. 21:00 zaplanowano koncert kwartetu „Mmmm…”, wcześniej odbędzie się pokaz tańca irlandzkiego połączony z warsztatami.

O muzyczną oprawę drugiego dnia Oktoberfest zadba Mariusz Ambrożak, uczestnik programu „Jaka to melodia?”, akordeonista włoskiej wokalistki Ingrid, półfinalista „Must be the music”, który na akordeonie zagra największe polskie hity. Przed „Rozśpiewanym akordeonem” będzie można ponownie wziąć udział w warsztatach z tańca irlandzkiego, a o godz. 20.00 sporą dawkę śmiechu zagwarantują stand-uperzy Magda Kubicka oraz Damian Usewicz. Przez całą sobotę będzie można oczywiście odwiedzać piwne stoiska oraz uczestniczyć w różnorodnych konkursach i warsztatach.

Jak zapowiadają organizatorzy, podczas dwóch dni imprezy w Alei Kwiatowej nie tylko nie zabraknie dobrej zabawy i wyszukanych smaków piw, ale również smacznych przekąsek. Odwiedzający piwny festiwal będą mogli skosztować mega zapiekanek, burgerów, szaszłyków czy innych smakołyków.

Oktoberfest Szczecin odbędzie się 18 i 19 października, w godz.: pt. 16.00-23.00 oraz sob. 12.00-23.00. Wstęp wolny.

Organizatorem jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Program:

18.10.2019, piątek

16:00-23:00

16:00 Rozpoczęcie imprezy

17:00 Quiz z wiedzy piwnej z drobnymi nagrodami

18:00-21:00 Spacer miejski „Pivny Szczecin”

18:00 Degustacja piw / Tomek Schütz, Browar Gdynia

19:00 Kilka słów o piwie rzemieślniczym i piwowarstwie domowym (prezentacja sprzętu i surowców do warzenia piwa)

20:00 Pokaz tańca irlandzkiego z warsztatami / Celtic Dream

21:00 Koncert kwartetu „Mmmm...”

23:00 Zakończenie imprezy

19.10.2019, sobota

12:00-23:00

12:00 Rozpoczęcie imprezy

15:00 Pokaz warzenia piwa cz. 1 / Artur Molenda, Zachodniopomorski Oddział Terenowy PSPD

16:00 Degustacja piw / Tomek Schütz, Browar Gdynia

17:00 Quiz z wiedzy piwnej z drobnymi nagrodami

17:30 Pokaz warzenia piwa cz. 2 / Artur Molenda, Zachodniopomorski Oddział Terenowy PSPD

18:00 Pokaz tańca irlandzkiego z warsztatami / Celtic Dream

18:15 Zwiedzanie szklakiem piwa z przewodnikiem

19:00 Rozśpiewany akordeon cz. 1 / Mariusz Ambrożak

20:00 Stand-up Magda Kubicka i Damian Usewicz

21:30 Rozśpiewany akordeon cz. 2 / Mariusz Ambrożak

23:00 Zakończenie imprezy