Do odwołania zawieszono możliwość spożywania napojów alkoholowych na szczecińskich bulwarach – to decyzja prezydenta Piotra Krzystka, która w związku z obowiązującym stanem zagrożenia epidemicznego ma zapobiec spotykaniu się grup młodych ludzi nad Odrą. Poza bulwarami strażnicy miejscy będą aktywniej patrolować również okolice Jeziora Głębokiego i Arkonki.

W uzasadnieniu zarządzenia prezydenta Krzystka czytamy: "Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2 wprowadza się czasowy zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych na terenie miasta Szczecina, w których zastosowano odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych na terenie miasta Szczecina, wskazanych w Uchwale Nr XLI/1180/18 Rady Miasta Szczecin z dnia 22 maja 2018 r. w sprawie ustalenia na terenie Miasta Szczecin odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych".

W praktyce oznacza to, że zakazane jest spożywanie alkoholu nad Odrą na odcinku od bulwaru Gdyńskiego do Trasy Zamkowej. Zarządzenie wchodzi w życie od soboty, 21 marca.

Zaledwie wczoraj na łamach portalu wSzczecinie.pl opisaliśmy problem gromadzenia się młodych ludzi w miejskich parkach czy okolicach Jeziora Głębokiego. Młodzi szczcinianie zamiast zostać w domach, organizują grille, ogniska czy pikniki. Zarządzenie prezydenckie ma ograniczyć grupowe spędzanie czasu w plenerze.

ZOBACZ TEŻ: Zamiast kwarantanny szczecinianie urządzają pikniki i grille