We wtorek, 28 czerwca, rozpocznie się wymiana nawierzchni na Moście Gryfitów. Obiekt będzie wyłączony z ruchu przez kilka dni. Na czas prowadzenia robót zostanie zapewniony przejazd w obu kierunkach po jezdni sąsiedniego, nowo wybudowanego mostu.

 

Nowa przeprawa nad Regalicą niedawno została oddana do użytku. Dzięki temu można przeprowadzić wymianę nawierzchni na starszym z mostów.

– Prace związane z wymianą warstwy ścieralnej rozpoczną się po porannym szczycie komunikacyjnym. Prosimy kierowców o szczególną uwagę – mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Nowy most nad Regalicą powstał w ramach budowy węzła Granitowa. Przejął on ruch w stronę Dziewoklicza. To konstrukcja trójprzęsłowa, o długości ponad 227 metrów i szerokości ponad 15 metrów.

Wykonawcą węzła Granitowa jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

Przypomnijmy, że od poniedziałku wymieniana jest również nawierzchnia na Moście Pionierów. Remontem objęte zostały nitka wjazdowa do miasta i 400-metrowy odcinek poprzedzający. W związku z tym z ruchu wyłączony będzie najpierw cały prawy pas, a w późniejszym etapie zamiennie kolejne. Prace na moście Pionierów zaplanowano do połowy lipca. Roboty mają być prowadzone głównie w nocy, ale w ciągu dnia także będzie można zobaczyć drogowców.