Potrzebni są pracownicy do hodowli trzody chlewnej oraz gospodarstw udojowych w Niemczech. Sprawdzony pośrednik z blisko 30-letnim doświadczeniem – firma Vreespol – pomoże podpisać niemiecką umowę o pracę, gwarantującą m.in. opiekę medyczną w ramach jednej z tamtejszych kas chorych i niemieckie ubezpieczenie. Nie jest wymagane doświadczenie i biegła znajomość języka, wystarczy gotowość do pracy w systemie zmianowym oraz chęć do nauki.

 

W branży rolniczej w Niemczech brakuje rąk do pracy. Dlatego coraz częściej można znaleźć oferty z atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia. Dwie takie propozycje pojawiły się właśnie na stronie firmy Vreespol – jednego z największych podmiotów na międzynarodowym rynku pośrednictwa pracy w branży usług rolnych.

Praca dla każdego

Poszukiwani są pracownicy do gospodarstw udojowych na terenie całych Niemiec. Do obowiązków zatrudnionych należy dojenie mechaniczne krów, dbanie o czystość i pomoc w codziennym obrządku.

Nie brakuje też propozycji dla przyszłych pracowników hodowli trzody chlewnej w Niemczech. W zakres obowiązków wchodzi tutaj przede wszystkim karmienie, szczepienia i sprzątanie klatek. Trzeba dbać o czystość, pomagać w codziennym obrządku i wykonywać niezbędne prace na terenie gospodarstwa.

Zaopiekują się pracownikiem i pomogą z językiem 

W przypadku obu ofert najważniejsze oczekiwania pracodawcy to gotowość do pracy w systemie zmianowym oraz możliwość podjęcia pracy „od zaraz”. Wymagana jest punktualność, przestrzeganie ustalonego czasu pracy i umiejętność pracy w grupie. Mile widziane będzie prawo jazdy kat. B oraz znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Nie jest to jednak niezbędne.

– Chociaż umiejętność porozumiewania się w języku niemieckim w stopniu komunikatywnym jest mile widziana, nie jest to wymóg konieczny. Nasi pracownicy zapewniają opiekę telefoniczną w trakcie pobytu. Nie wymagamy doświadczenia. Po przybyciu na miejsce pracy, przez pierwsze dni będziesz pod opieką nauczyciela, który przygotuje cię do pracy na twoim stanowisku – podkreślają przedstawiciele firmy Vreespol.

Niemiecka emerytura, lekarze specjaliści bez kolejek i Kindergeld

W przeszłości Polacy często podejmowali pracę w Niemczech „na czarno”. Teraz to jednak już zupełnie inne czasy. Pośrednictwo firmy Vreespol gwarantuje, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem, a zatrudniony będzie mógł liczyć na pełen pakiet benefitów.

–– Oferujemy niemiecką umowę o pracę, zgodną z wymogami prawa. Pracując w naszej firmie, masz możliwość uzyskania niemieckiej emerytury po 5 latach zatrudnienia na terenie Niemiec. Zapewniamy jedną z trzech niemieckich kas chorych (AOK, DAK, BKK-VBU). Ewentualne szkody zdrowotne zostaną pokryte przez niemieckie ubezpieczenie, które zapewniamy każdemu pracownikowi. Ma on możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy lekarskiej w dogodnym dla siebie terminie, bez kolejek do specjalistów – czytamy w ofercie.

Po przepracowaniu zaledwie jednego miesiąca, osoby posiadające dzieci mogą ubiegać się o Kindergeld – zasiłek w wysokości ok. 220 euro na każde dziecko. Pośrednik pomoże w załatwieniu wszelkich formalności. Zadba również o wygodne warunki pracy.

Zapewnią zakwaterowanie i transport

– Rozumiemy, jak ważny jest kontakt z bliskimi. Dlatego oferujemy dogodny system pracy w rytmie 7 lub 14 dni pracy oraz 7 lub 14 dni wolnego. Decydując się na pracę w naszej firmie, nie musisz martwić się o zakwaterowanie ani transport. Nasi kierowcy odbiorą cię spod domu i dowiozą na miejsce, gdzie będzie czekał na ciebie nocleg w komfortowych warunkach – zapewniają przedstawiciele firmy Vreespol.

Wszystkie aktualne oferty pracy dostępne są na stronie: Vreespol