Ci, którzy nie mieli cierpliwości, by w długich kolejkach stać w miniony weekend, do wesołych miasteczek na Łasztowni i pod Trasą Zamkową zapraszamy już od czwartku – zachęcał podczas wtorkowej konferencji prasowej Ireneusz Nowak, prezes Żeglugi Szczecińskiej. Na odwiedzających będą czekać nawet 50% rabaty.

Po dniu przerwy, w czwartek (10 sierpnia) ponownie rusza zabawa w wesołych miasteczkach ustawionych po obu stronach Odry. Ze wszystkich atrakcji będzie można korzystać aż do soboty, 12 sierpnia, do późnych godzin nocnych. To okazja, by znowu poczuć dawkę adrenaliny na wahadle poruszającym się z prędkością 120km/h czy karuzeli łańcuchowej wynoszącej nas na wysokość 80 m. Niesamowitych emocji dostarczy też diabelski młyn, z którego można zobaczyć co prawda już bez żaglowców, ale nadal przepiękną panoramę Szczecina. Wśród atrakcji nie brakuje też mniejszych karuzeli, roller coasterów, domów strachów. Jest w czym wybierać!

Organizatorzy zapraszają zwłaszcza w czwartek, 10 sierpnia, kiedy to w wesołych miasteczkach organizowany jest dzień rodzinny. Z tej okazji dla mieszkańców i turystów przygotowano rabaty.

– Miasteczko znajdujące się po lewej stronie Odry zaproponowało cały dzień z 50% rabatem. Z kolei atrakcje na Łasztowni będą tańsze o 30% - zapowiada Nowak. - Na Łasztowni będzie jeden wyjątek. Za tzw. karuzelę break dance przez cały czwartek również zapłacimy 50% dotychczasowej ceny – dodaje.

W czwartek, 10 sierpnia, zabawa w wesołych miasteczkach możliwa będzie od godz. 14:00 do 01:00. Z kolei w piątek i sobotę (11 i 12 sierpnia) wesołe miasteczka zapraszają w godz. 16:00-02:00.

Także od najbliższego czwartku w sferycznych namiotach Freedomes w pobliżu dźwigozaurów startuje strefa klubowa, w której będzie można się bawić aż do niedzielnego poranka. Z kolei już w piątkowy wieczór będziemy podziwiać pokazy sztucznych ogni. Szczegółowy program tegorocznego Festiwalu Sztuczych Ogni Pyromagic dostępny jest tutaj

ZOBACZ TEŻ: Czy diabelski młyn powinien zostać na Łasztowni na stałe?