Dr inż. Piotr Sulikowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego po raz kolejny znalazł się w prestiżowym gronie mentorów TopMinds. To ogólnopolski program Komisji Fulbrighta i Top 500 Innovators, który otwiera młodym, polskim naukowcom drzwi do międzynarodowej kariery.

 

Dr inż. Piotr Sulikowski jest adiunktem na Wydziale Informatyki ZUT, kierownikiem Szkoły Orłów oraz członkiem Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Mentorem programu TopMinds został już po raz czwarty.

– Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas staży na Uniwersytecie Stanforda, w IBM TJ Watson Research Center, Instytucie Fraunhofera oraz Komisji Europejskiej, będę miał przyjemność po raz kolejny wspierać najlepszych młodych naukowców, doktorantów i studentów w ich dalszym rozwoju. Dotychczas współorganizowałem trzy edycje tego programu, z których do tej pory skorzystało już ponad 120 osób z całej Polski, w tym kilka z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – mówi dr inż. Piotr Sulikowski.

TopMinds to ogólnopolski program skierowany do osób szukających własnej ścieżki zawodowej po studiach magisterskich oraz doktoranckich. Opiera się on na relacji typu „mistrz-uczeń”, w której mentor (mistrz) dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszym podopiecznym (uczniem), wspierając go w dążeniu do osiągnięcia określonego celu.

W tegorocznej edycji programu weźmie udział 24 doktorantów oraz studentów ostatniego roku studiów magisterskich, którzy planują dalszą karierę naukową.

TopMinds jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Top 500 Innovators oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.