Można już podejrzeć jak prezentuje się duży napis „Szczecin”, który stanął na Łasztowni w pobliżu Starej Rzeźni. Już niedługo prace zostaną zakończone i będzie można zrobić sobie zdjęcie na tle Wałów Chrobrego z gotowym podpisem.

Podobne instalacje cieszą się popularnością turystów i mieszkańców w innych europejskich miastach. Szczecinianie zdecydowali, że też chcą taki napis, głosując w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 na pomysł autorstwa Przemysława Słowika (obecnie radny Koalicji Obywatelskiej).

Realizacja tego projektu opóźniła się przez przedłużające się prace koncepcyjne. Teoretycznie instalacja powinna być gotowa w 2018 r., późnej mówiło się o wakacjach 2019 r. Ostatni obowiązujący termin podany przez miasto to połowa grudnia i widać, że nie zostanie on przekroczony.

Litery składające się na napis mają przypominać również żagle. Ich częścią są drewniane siedziska. Projekt instalacji przygotowała Akademia Sztuki. Wykonała ją firma Usługi Ślusarsko-Spawalnicze ANMET za 153 tys. zł.