Holiday Park, czyli wesołe miasteczko, będzie jedną z trzech stref atrakcji odbywających się nad Odrą przez całe wakacje. Na bulwarach przy Starej Rzeźni wciąż będzie można odwiedzić filie szczecińskich restauracji i pubów, czyli Floating Market, a na Wyspie Grodzkiej bogaty program wydarzeń zaplanowano w ramach Miejskiej Strefy Letniej.

– Planujemy działania takie, aby przez całe wakacje, właśnie w tych strefach coś się działo. Aby Ci, którzy z różnych powodów nie wyjadą na wakacje, mogli tutaj się przespacerować, coś smacznego zjeść, może chwilę się zabawić i skorzystać z oferty kulturalnej – podkreśla Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. – W związku z wciąż trwającą epidemią, aby nie ryzykować dużych zgromadzeń ludzkich, podjęliśmy decyzję, że w klasycznej formie nie odbędą się ani Dni Morza, ani Festiwal Ogni Sztucznych. Dlatego rozkładamy te działania na dwa miesiące, aby cały czas coś ciekawego się działo.

Holiday Park Szczecin i Strefa Jarmarku: 3 lipca – 30 sierpnia, Łasztownia – ul. Wendy

Już zaczęło rozstawiać się wesołe miasteczko. Strefę rozrywki w Holiday Park będzie tworzyć kilkanaście urządzeń. Dużą dawkę adrenaliny zapewni największa w Europie, 80-metrowa karuzela z huśtawkami łańcuchowymi. Będzie też można pokręcić się na karuzeli Jumbo Family czy pooglądać Szczecin z góry z koła młyńskiego. Częścią Holiday Park będzie strefa strefa active chillout z plażą i aranżacjami marynistycznymi, a także stylowe stoiska handlowe i gastronomiczne.

Obok zaplanowano strefę jarmarku. Staną tam drewniane punkty gastronomiczne oferujące m.in. bratwursty, hot– dogi, hamburgery, zapiekanki, churrosy, kołacze węgierskie, gofry, lody, gadżety i pamiątki.

– Współpracujemy z firmą Jarmarki Polskie, która jest odpowiedzialna np. za jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. W związku z tym jakość jarmarku będzie stała na wysokim poziomie. Znajdziemy w tej strefie miejsca dla szczecińskich przedsiębiorców, którzy za symboliczną złotówkę będą mogli pokazać swoją ofertę – mówi Leopold Korytkowski z miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która jest organizatorem wydarzeń na Łasztowni.

Miejska Strefa Letnia: 10 czerwca – 15 września 2020, Wyspa Grodzka

Warto wybrać się również na Wyspę Grodzką. Tam działa już Miejska Strefa Letnia. Na plaży w centrum miasta najwięcej dzieje się w weekendy. W piątkowe i sobotnie wieczory zaplanowano imprezy z muzyką i szczecińskimi DJ-ami. W niedzielne poranki specjalne animacje dla rodzin z dziećmi. Nowością będzie czwartkowe kino pod chmurką (będą cztery pokazy). Nie zabraknie koncertów szczecińskich artystów, występów lokalnych stand-uperów, zajęć sportowych, teatrzyków czy występów cyrkowych.

Floating Market: 5 czerwca - 30 sierpnia 2020, Nabrzeże Starówka

Na placu na końcu bulwarów nadal będzie funkcjonować świetnie znany z kończącego się właśnie Festiwalu Dobrego Życia – Floating Market. W drewnianych domkach swoje filie otworzyły tam szczecińskie restauracje i puby. Jest też scena z programem wydarzeń kulturalnych. To tam odbędzie się uroczystość z okazji 75. urodzin Szczecina i Uczta Śledziożercy organizowana przy współpracy z restauracją Na Kuńcu Korytarza.

W programie sezonu wakacyjnego znajdą się również m.in.: Festiwal Tanga Argentyńskiego; impreza rockowa Red Hot Music z udziałem Harley-Davidson; cykliczne jam session z udziałem wielu artystów szczecińskiej sceny; festiwale bachata / kizomba / reggaeton (muzyka latynoska); występy lokalnych artystów (Parasoul, Eta, Vintage Love, Oho! Koko, Hackard i inne); stand up, Tandem Meeting we wtorki (rozmowa w rożnych językach, szerzenie międzynarodowej świadomości kulturowej); Czwartki z Social Media (warsztaty z marketingu i prowadzenia social media - trzech mówców każdego tygodnia); warsztaty dietetyczne - Justyna Kieraszyńska; wydarzenie funk/rnb we współpracy ze znanym szczecińskim klubem City Hall; rodzinne niedziele (animacje dla dzieci); Teatr Broadway.

Projekt Floating Market realizowany jest przez „Stowarzyszenie Nowoczesna Kultura”. Wszystkie powyższe wydarzenia organizowane są przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i artystami.

Przypłyną też żaglowce

W wakacje obejrzymy w Szczecinie również żaglowce. Polskie jednostki, na czele z Darem Młodzieży, mają wziąć udział w Regatach Bałtyckich o puchar prezydenta Szczecina. W ostatni weekend sierpnia będzie je można obejrzeć nad Odrą. Nie będzie to jednak powiązane z żadną większą imprezą, by nie generować tłumów.