To jeden z najstarszych i największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Amerykańska sieć New Balance jeszcze w tym miesiącu otworzy w naszym mieście swój największy salon w Polsce.

Nowy sklep powstaje w Outlet Park Szczecin na prawobrzeżu. Będzie miał 280 metrów kwadratowych powierzchni. Jak czytamy w informacji prasowej, pierwsi klienci zrobią w nim zakupy jeszcze w lutym. Dokładna data otwarcia jednak nie została podana.

- Nowy salon New Balance w Outlet Park Szczecin będzie największym, jaki do tej pory otworzyliśmy w Polsce. Chcemy zagwarantować dostępność pełnej oferty marki i jej właściwą ekspozycję – mówi Dawid Zyskowski, Dyrektor Punktów Sprzedaży Detalicznej w New Balance.

New Balance to firma specjalizująca się przede wszystkim w obuwiu do biegania. Jej początki sięgają początków XX wieku.

Więcej nowości jesienią
To nie jedyne nowości w szczecińskim outlecie. Niedawno centrum wzbogaciło się m.in. o salon wyposażenia wnętrz Duka o 130 m kw. powierzchni. Z kolei na wrzesień 2017 zapowiadane jest otwarcie nowej części obiektu z 20 dodatkowymi sklepami. Będzie to przedłużenie istniejącego pasażu handlowego o łącznej powierzchni najmu 3,8 tys. m kw. Jak informuje Karolina Prędota-Krystek z Echo Investment, budowana część jest „już praktycznie w całości wynajęta”.

Outlet Park Szczecin został otwarty jesienią 2012 roku. Obecnie w centrum znajduje się około 100 sklepów zarówno z ofertą outletową, jak i regularną. W tej pierwszej dostępne są produkty takich marek, jak m.in.: Nike, Puma, Reebok, Adidas, Tommy Hilfiger, Reserved, Bytom, Lee Wrangler, Wittchen, Kazar, Vero Moda, Jack Jones, Cross Jeans, Lavard, Ecco, Big Star, 4F, Ochnik, LKJ, Mc Arthur, Lancerto, Gabor, Lee Cooper, Cropp, House, Simple, Mohito. Oprócz tego klienci mogą odwiedzać sklepy Vistula, Italian Fashion, Diverse, Molton, Unisono, Kubenz, Volcano, Monnari, Świat Zabawek, Giacomo Conti, Maxima i Bruno Zinger. W Outlet Park Szczecin mieści się także supermarket Piotr i Paweł oraz kino Helios.

Outlet Park Szczecin, realizowany przez Echo Investment, znajduje się obecnie w portfelu Echo Polska Properties - holenderskiej spółki działającej według formuły REIT i inwestującej w sektorze nieruchomości, zwłaszcza nieruchomości handlowych, biurowych i magazynowych na terenie całej Polski.