Usunięto już blaszane pokrycie, a teraz demontowane są elementy konstrukcyjne. Prace rozbiórkowe na trybunie południowej to pierwszy etap przebudowy stadionu.

Charakterystyczne zadaszenie obejmowało sektory nr 4 i 5. Masywna konstrukcja waży kilkanaście ton. Powstała, gdy w podręczniku licencyjnym ekstraklasy pojawił się wymóg zadaszenia części miejsc. Teraz całość jest demontowana etapami. Szybkość prac zależy od pogody, jeśli nie będzie deszczowo, dach powinien zniknąć w przyszłym tygodniu.

- Wbrew pozorom rozbiórka takich elementów to nie jest prosta sprawa. Nigdy nie wiadomo co zastaniemy na górze, w jakim stanie będą śruby, mocowania. Trzeba krok po kroku, miejsce po miejscu wszystko rozkręcić i rozebrać. Inne metody, ze względów bezpieczeństwa nie wchodzą w grę. Wszystko musi być dobrze zabezpieczone - powiedział Tomasz Wiktorczyk, dyrektor kontraktu.

Krzesełka dla kibiców

Wcześniej z trybuny południowej Stadionu Miejskiego zdemontowano 10 tysięcy krzesełek. Dwa tysiące granatowo-bordowych siedzisk trafi do kibiców, Pogoń będzie informowała w jaki sposób można stać się posiadaczem takiej pamiątki. 4,5 tysiąca krzesełek zostanie przekazanych na inne szczecińskie obiekty, a 2,5 tysiąca do innych klubów z województwa. Tysiąc siedzisk było zniszczonych, nadawały się tylko do utylizacji.