Poznaliśmy oferty w przetargu na przebudowę ul. Bolesława Śmiałego. Najniższa opiewa na 7,8 mln zł.

 

Planowana inwestycja obejmie fragment ul. Bolesława Śmiałego od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej. Ulica zyska nową nawierzchnię, powstaną chodniki z ciętych szarych płyt granitowych.

Więcej miejsca dla pieszych, mniej dla zaparkowanych samochodów

Wprowadzona zostanie „strefa ruchu 30” i wyniesione, „sugerowane” przejścia dla pieszych. Parkowanie z ukośnego zmieni się na równoległe (na obustronnych pasach postojowych). Oznacza to znaczącą redukcję miejsc postojowych.

Zmieni się też skrzyżowanie ulic Bolesława Śmiałego, Żółkiewskiego i Chodkiewicza. Zaprojektowano tam minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

W ramach inwestycji w okolicy pojawi się nowa zieleń. Zagospodarowany zostanie plac przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Posadzone będą tam drzewa i krzewy, staną ławki. Dodatkowo, wokół nowego ronda zaplanowano „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami.

Oferty przetargowe

Zainteresowanych wykonaniem tych wszystkich prac jest 8 podmiotów. Zamawiający – ZDiTM i ZWiK (w ramach inwestycji przebudowana zostanie też sieć kanalizacji deszczowej i wodociągowej) – ustalili budżet na tę inwestycję na poziomie 10,8 mln zł. Cztery oferty przetargowe mieszczą się w tym zakresie.

Spółka Ben-Bruk z Grzędzic zaproponowała 7,8 mln zł. Oferta Firmy Budowlano-Drogowej MTM z Gdyni opiewa na 8,8 mln zł. Strabag z Pruszkowa wycenił swoją pracę na 9,7 mln zł, a Kristone z Karczewia na 10,7 mln zł.

Po analizie ofert zapadnie decyzja o wyborze wykonawcy.

Przebudują wszystkie ulice w tej okolicy

To pierwszy etap prac, które w przyszłości obejmą też ulice Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztową i Ściegiennego. Zmiany będą podobne jak na ulicach Małkowskiego, Królowej Jadwigi czy Bohaterów Getta Warszawskiego.

W kolejnych etapach przebudowane zostaną:

  • Chodkiewicza na odcinku od ul. Pocztowej do al. Piastów;

  • Żółkiewskiego na odcinku od al. Bohaterów Warszawy do al. Piastów;

  • Pocztowa na odcinku od al. Bohaterów Warszawy do ul. Jagiellońskiej;

  • Ściegiennego na odcinku od al. Bohaterów Warszawy do al. Piastów.