Na początku ubiegłego tygodnia Multikino informowało, że 3 lipca wszystkie kina tej sieci wznowią działalność. Dziś już wiemy, że tak się nie stanie. Sieć właśnie przesłała specjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia, dlaczego m.in. szczeciński multipleks nadal pozostanie zamknięty.

Część kin sieci Multikino działa już od 19 czerwca, pozostałe miały ponownie ruszyć w najbliższy piątek, 3 lipca. Jednak w ostatniej chwili sieć wycofała się z tych zapowiedzi.

– W związku z przesunięciem najbardziej wyczekiwanych przez widzów premier filmowych zdecydowaliśmy, że pozostałe kina sieci Multikina nie wznowią działalności 3 lipca br. – tłumaczy Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A. – O planowanej dacie otwarcia pozostałych multipleksów, poinformujemy w kolejnych komunikatach.

Wiadomo, że te obiekty, które zostały otwarte w czerwcu (m.in. w Poznaniu, Warszawie i Zgorzelcu), będą działać normalnie.

Pionier już działa, Helios zaprasza na prywatne seanse

Szczecińscy kinomani mają do wyboru inne kina. Od 19 czerwca na filmowe seanse zaprasza szczeciński Pionier. Z kolei od 3 lipca ruszają oba kina sieci Helios.

– W różnorodnym repertuarze każdy stęskniony za wielkim ekranem kinoman znajdzie coś dla siebie! Młodszych widzów z pewnością porwie animacja Disneya „Naprzód” oraz pełna przygód ekranizacja dla całej rodziny - „Czworo dzieci i COŚ”. Na widzów dorosłych czekają natomiast przejmująca historia „Tylko sprawiedliwość”, romans „Coś się kończy, coś zaczyna” i mocny obraz w reżyserii Jana Komasy - „Sala samobójców. Hejter” – czytamy w przesłanym przez sieć Helios komunikacie. Wracają też cykle, jak np. Kino Konesera oraz Kultura Dostępna.

Poza tym sieć Helios przygotowała nowość, czyli możliwość wykupienia seansów prywatnych, podczas których będzie można obejrzeć wybrany przez siebie film (z listy najciekawszych tytułów ostatnich miesięcy) w gronie przyjaciół i rodziny. Po uprzednim zakupie seansu (on-line, w aplikacji, kiosku lub kasie), decyzję dotyczącą tytułu trzeba będzie przekazać obsłudze kina przed rozpoczęciem pokazu. Jak informuje sieć, w seansie będzie mogła wziąć udział nawet jedna osoba lub spora grupa przyjaciół, z zastrzeżeniem, iż zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, liczba widzów nie może być większa niż połowa miejsc dostępnych w sali. Cena minimalna seansu prywatnego (do 20 widzów w sali) wynosi 200 złotych. W przypadku zakupu seansu przez internet, doliczana jest opłata internetowa.