Dzieci i dorośli mogą w Szczecinie uczyć się podstaw oraz doskonalić swoje umiejętności pływackie pod okiem medalistów najważniejszych imprez w ratownictwie wodnym. Ruszyły zapisy na kolejny semestr zajęć w szkole pływania „Ośmiorniczka”.

To oferta skierowana do dzieci w wieku od 6 do 13 lat oraz do dorosłych. Od 11 lutego zajęcia będą odbywały się na basenie Akademii Morskiej przy ul. Starzyńskiego oraz na basenie Szkoły „Błękitna” przy ul. Orawskiej. Pełny semestr to piętnaście lekcji 45-minutowych.

- W naszej szkole zajęcia prowadzone są w jednych z najmniej licznych grup spośród innych szkół pływania w Szczecinie, dzięki czemu możemy poświęcić wszystkim naszym podopiecznym odpowiednio dużo czasu – mówi Adam Wojcieszonek, instruktor pływania, mistrz świata w ratownictwie wodnym z 2014 roku.

Również pozostali instruktorzy z „Ośmiorniczki” mają na swoim koncie sukcesy w ratownictwie wodnym, pływaniu i triathlonie. To daje gwarancję, że pod ich okiem można nauczyć się prawidłowej techniki pływania. Duży nacisk kładziony jest również na podejście do dzieci, zwłaszcza tych, które odczuwają pewien lęk przed wodą.

- Jako instruktorzy jesteśmy grupą młodych ludzi, nie brakuje nam w takich sytuacjach energii i zaangażowania. Na początku proponujemy różne zabawy, a gdy dziecko już komfortowo czuje się w wodzie, wtedy kładziemy nacisk naukę poszczególnych styli pływackich. Na pewnym etapie umiejętności zdobytych przez uczniów istnieje możliwość zdania egzaminu na kartę pływacką– tłumaczy Adam Wojcieszonek.

– Pływanie uczy dyscypliny i systematyczności, koryguje postawę ciała, a przede wszystkim odrywa dzieci od komputera, zachęcając do uprawiania sportu.

Grupę dla siebie znajdą w „Ośmiorniczce” również dorośli. Osoby, które przez lata odkładały naukę pływania na później, mogą teraz zabrać się za to pod okiem profesjonalistów.

Więcej informacji o szkole pływania znajduje się na stronie: osmiorniczkaplywanie.com. Zapisywać można się telefonicznie pod numerem: 668 - 858 – 715 lub mailowo na osmiorniczkaplywanie@interia.pl.

- Oferujemy przystępne ceny a płatności można rozłożyć na raty. Dla rodzeństwa mamy rabaty – zachęca Adam Wojcieszonek.

Szkoła pływania Ośmiorniczka

668 585 715, 883 922 372

https://www.osmiorniczkaplywanie.com/

https://www.facebook.com/osmiorniczkaplywanie/